امروز: جمعه 19 خرداد 1402
شبکه های بی سیم چند هاپ (MWN) تبدیل به یک حوزه پژوهشی بسیار فعال در سال های گذشته شده اند به دلیل دو تفاوت اساسی، مسیریابی در MWN پر چالش تر از شبکه های سیمی است، تفاوت اول در ویژگی های ناهمگن لینکهای بی سیم است
دسته بندی مقالات ترجمه شده isi
بازدید ها 1,866
فرمت فایل doc
حجم فایل 1.556 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 33
49,200 تومان
 طلایی مکان یابی بهینه گره در شبکه های مسیریابی فرصت طلب بی سیم


مکان یابی بهینه گره در شبکه های مسیریابی فرصت طلب بی سیم

چکیده-در سال های اخیر، توجه روز افزونی به مسیریابی فرصت طلب به عنوان روشی برای افزایش ظرفیت شبکه های بی سیم با بکارگیری طبیعت انتشاری آن پرداخته شده است. برخلاف مسیریابی تک مسیره قدیمی، در مسیریابی فرصت طلب گره هایی که ارسال های همسایه را می توانند استراق سمع  بکنند می توانند کاندیدهای فرستنده بسته به سمت مقصد شوند. در این مقاله به این سوال خواهیم پرداخت: حداکثر کارایی که می توان با استفاده از مسیریابی فرصت طلب به دست آورد چقدر است؟ برای پاسخ به این سوال، از یک مدل تحلیلی استفاده می کنیم که اجازه می دهد تا موقعیت بهینه گره ها را محاسبه کنیم، به طوری که حرکت به سمت مقصد به حداکثر برسد. از این مدل برای محاسبه کران های مینیمم استفاده می شود که می تواند تعداد ارسال ها در یک شبکه را با استفاده از مسیریابی فرصت طلب به دست آورد.

کلیدواژگان: شبکه های بی سیم، مسیریابی فرصت طلب، عملکرد ماکزیمم، مدل تحلیلی.

Optimum node placement in wireless opportunistic routing networks


a b s t r a c t
In recent years there has been a growing interest in opportunistic routing as a way to increase the capacity of wireless networks by exploiting its broadcast nature. In contrast to traditional uni-path routing, in opportunistic routing the nodes overhearing neighbor’s transmissions can become candidates to forward the packets towards the destination. In this paper we address the question: What is the maximum performance that can be obtained using opportunistic routing? To answer this question we use an analytical model that allows to compute the optimal position of the nodes, such that the progress towards the destination is maximized. We use this model to compute bounds to the minimum expected number of transmissions that can be achieved in a network using opportunistic routing.


Keywords:
Wireless networks
Opportunistic routing
Maximum performance


Analytical model 2013 Elsevier B.V. All rights reserved.
1. Introduction

 

1.    مقدمه
در نتیجه، تفاوت های قابل توجهی در احتمالات تحویل بسته می تواند در سراسر لینک یک شبکه MWN وجود داشته باشد. تفاوت دوم به ماهیت انتشار ارسال های بی سیم بر می گردد[3]. بر خلاف شبکه های سیمی، که در آن ها لینک ها به طور معمول نقطه به نقطه هستند، در شبکه بی سیم هنگامی که یک گره بسته ای ارسال می کند، همسایه های گره مقصد مورد نظر می توانند آن را استراق سمع کنند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا