امروز: شنبه 5 اسفند 1402
شبکه های امروزی در حال تکامل سریع هستند و انتظار می رود که از آن­ها برای پشتیبانی طیف گسترده­ای از برنامه­های چند رسانه ای استفاده شود نیازمندی برای تحویل به موقع داده­های چند رسانه ای چالش های جدیدی را برای پهنای باند شبکه­های نسل بعدی بوجود می آورد موضوع کلیدی، کیفیت سرویس (QoS) مسیریابی می باشد
دسته بندی مقالات ترجمه شده isi
بازدید ها 2,485
فرمت فایل doc
حجم فایل 237 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10
25,200 تومان
 طلایی بررسی الگوریتم استخراج توپولوژی یک شبکه به منظور کاهش فاصله جستجو برای یک رویکرد مسیریابی مبتنی بر GA

بررسی الگوریتم استخراج توپولوژی یک شبکه به منظور کاهش فاصله جستجو برای یک رویکرد مسیریابی مبتنی بر GA 

 

چکیده

به منظور پشتیبانی ارتباطات چند رسانه­ای، لازم است تا الگوریتم­های مسیریابی را که برای مسیریابی از بیش از یک پارامتر QoS استفاده می­کنند را توسعه داد. این بدان دلیل است که خدمات جدید مانند ویدئو در تقاضا و سیستم­های جلسه از راه دور نیاز به QoS بهتری دارند. همچنین، برای کنترل پذیرش چند رسانه­ای برنامه­های کاربردی، پارامترهای مختلفی از QoS باید در نظر گرفته شود. در کار قبلیمان، مسیریابی هوشمند و استراتژی CAC که از همکاری عامل­ها استفاده می­کنند را پیشنهاد دادیم. الگوریتم مسیریابی پیشنهادی، ترکیبی از منبع و مسیریابی توزیعی است. با این حال، در کار قبلی، ما تنها تاخیر زمانی را برای مسیریابی در نظر گرفتیم. همچنین، QoS و پارامترهای کنترل تراکم فقط به عنوان شاخص­هایی از تراکم و رضایتمندی QoS در نظر گرفته شد. در این مقاله، ما کار قبلی را با پیشنهاد و پیاده­سازی الگوریتم­های جدید مبتنی بر منطق فازی و الگوریتم ژنتیک گسترش می دهیم که برای کنترل پذیرش و مسیریابی  بسیاری از پارامترهای QoS استفاده می شود. همچنین، عملکرد الگوریتم استخراج توپولوژی شبکه را با استفاده از شبیه­سازی مورد ارزیابی قرار می دهیم که فضای جستجوی رویکرد مسیریابی مبتنی بر GA پیشنهادی را کاهش می دهد. بنابراین، GA می تواند یک مسیر ممکن را بسیار سریع پیدا نماید.

 

Evaluation of a Network Extraction Topology Algorithm for Reducing Search Space of a GA-based Routing Approach
Makoto Ikeda†, Leonard Barolli‡, Giuseppe De Marco‡
Arian Durresi††, Akio Koyama†‡, Mimoza Durresi †
†Graduate School of Engineering
Fukuoka Institute of Technology (FIT)
3-30-1 Wajiro-Higashi, Higashi-ku, Fukuoka 811-0295, Japan
mgm05001@ws.ipc.fit.ac.jp
‡Department of Information and Communication Engineering
Fukuoka Institute of Technology (FIT)
3-30-1 Wajiro-Higashi, Higashi-ku, Fukuoka 811-0295, Japan
barolli@fit.ac.jp
††Department of Computer Science, Louisiana State University
Baton Rouge, Louisiana, USA
durresi@csc.lsu.edu
†‡Department of Informatics, Yamagata University
4-3-16 Jonan, Yonezawa, Yamagata 992-8510, Japan
akoyama@yz.yamagata-u.ac.jp


Abstract

In order to support multimedia communication, it is necessary to develop routing algorithms which use for routing more than one QoS parameters. This is because new services such as video on demand and remote meeting systems require better QoS. Also, for admission control of multimedia applications different QoS parameters should be considered. In our previous work, we proposed an intelligent routing and CAC strategy using cooperative agents. The proposed routing algorithm is a combination of source and distributed routing. However, in the previous research, we only considered the time delay for the routing. Also, QoS and congestion control parameters were considered just as indicators of QoS satisfication and congestion. In this work, we extend our previous work by proposing and implementing new algorithms based on fuzzy logic and genetic algorithm which use for admission control and routing many QoS parameters. Also, we evaluate by simulations the performance of the network extraction topology algorithm which reduces the search space of the proposed GA-based routing approach. Thus, the GA can find a feasible route very fast.

  1. 1.      مقدمه

 همچنین، تضمین مطالبات QoS به جریان ترافیک و جریان گروهی یک چالش مهم برای شبکه­های باند پهن در آینده است، و تأمین منابع از طریق کنترل پذیرش تماس (CAC) یک مکانیسم کلیدی برای دستیابی به این مهم می باشد.

هدف از کنترل پذیرش، پشتیبانی نیازمندی QoS برای برنامه های کاربردی بلادرنگ از طریق رزرو منابع می باشد. در حالی که، هدف از مسیریابی QoS این است که مسیرهای خوبی را بیابد که نیازهای کاربر را برآورد نماید.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا