امروز: دوشنبه 13 آذر 1402
این تحقیق کامل در 162 صفحه تنظیم و ویرایش شده است جهت مشاهده قسمتی از مقدمه، قسمت توضیحات مراجعه نمایید
دسته بندی کامپیوتر
بازدید ها 2,408
فرمت فایل docx
حجم فایل 5.217 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 162
32,400 تومان
تحقیق محاسبات توری (Grid computing)

این فایل منابع معتبری ندارد

1-1 مقدمه‌ای بر محاسبات توری (Grid computing)

ایده توزیع كار به منظور دستیابی به سرعت و به عبارت دیگر یك صرفه جویی در زمان قرن هاست كه مدنظر بوده است. تاریخ پر است از این مثال‌‌ها - تفكر در ساخت هرم ها، چیدن كتان در كشتزار و یا یورش گردان‌های نظامی در جنگ كه می‌توانند به شما ایده بدهند. این ایده به طور طبیعی حتی پیش تر نیز وجود داشته كه كندوی عسل یك مثال بارز از آن است. بسیاری از تكنیك‌های مدرن علمی از قبیل میكرو آرایه‌‌ها و 98-well plate نیز كارها را برای دستیابی به سرعت، توزیع می‌كنند. در اوایل قرن بیستم، كامپیوتر مثل شخصی بود كه كارهای محاسباتی را كه به صورت توزیع شده نیز قابل انجام بودند، به تنهایی انجام می‌داد (كارهایی از قبیل جدول بندی داده‌های سرشماری).

به طور خلاصه یك گرید عبارتست از: محاسبه توزیع شده قابل توسعه در مقابل Platform‌های ناهمگن چندگانه، سازمان‌‌ها و مكان ها. اصطلاح قابل توسعه یا همان Scalable، به نیاز عملیاتی و مدیریتی منابع توزیع شده به صورت امن، برمی گردد.

همانگونه كه در شكل زیر نشان داده شده است، كنترل یك گرید توسط نرم افزار Middleware، مدیریت می‌شود كه یك مجموعه استاندارد سازگار از سرویس‌های گرید را برای Application‌‌ها فراهم می‌كند تا با منابع شبكه ای، محاسبه ای، اطلاعات 

....

...

...

1-2 مسأله گرید:

محاسبات توری بدین وسیله جدا كردن خود از محاسبات توزیعی از طریق تمركز روی اشتراك گذاری منابع، هماهنگی، قابلیت مدیریت و كارایی بالا، به یك عنصر مهم در صنعت كامپیوتر تبدیل شده است.

تمركز روی «اشتراك گذاری منابع»، مسأله گرید نامیده می‌شود كه می‌تواند به عنوان مجموعه از مسایل مرتبط به هم با اشتراك گذاری منابع بین مجموعه‌ای از گروهها تعریف شود.

2-2 گرید و مفاهیم دیگر از محاسبات توزیعی:

یكی از مشخصه‌های اساسی گرید، توانایی آن در مجازی سازی application ها، اطلاعات و منابع دیگر IT مانند شبكه ها، سرویس دهنده‌‌ها و غیره می‌باشد.

مجازی سازی عبارتست از یك نمایش منطقی از منابعی كه از مكان فیزیكی خود جدا شده اند. در حقیقت مجازی سازی، application‌‌ها و منابعا طلاعاتی مرتبط به زیربنای IT را مجازی سازی می‌كند. توجه به این نكته مهم است كه بسیاری از گریدهای امروزی، اغلب از منابع IT غیرمجازی ساخته شده اند.

همچنین گرید، از یك نوع معماری مشهور به نام معماری سرویس گرا (Service-Oriented Architecture) یا SOA برای ساختن و مدیریت application‌‌ها حمایت و بهره برداری می‌كند.

معماری سرویس گرا (SOA)، یك روش برای معماری نرم افزار جهت حمایت از كارها و سرویس‌های تكراری می‌باشد.

...

...

...

...

...

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا