امروز: شنبه 4 تیر 1401
این تحقیق طراحی سیستم مكنده غلات می باشد كه این سیستم غلات را از یك مخزن كشتی یا سیلو جدا كرده و به فاصله ای دیگر انتقال می دهد در واقع سیستم مكنده در صنایع زیادی كاربرد دارد كه كشاورزی یكی از آن موارد می باشد در واقع با پیشرفت روز افزون علم و تكنولوژی سیستم های مكنده نیز روز به روز پیشرفت می كنند
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 1,292
فرمت فایل doc
حجم فایل 1.208 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 85
28,800 تومان
تحقیق طراحی سیستم مكنده غلات

تحقیق طراحی سیستم مكنده غلات

 

فصل اول

مقدمه و تاریخچه

فصل دوم

سیستم های جابجایی پنوماتیکی

فصل سوم

انواع سیستم های انتقال مواد پنوماتیکی

فصل چهارم

انتقال دسته ای

فصل پنجم

اهمیت ویژگی های مواد

فصل ششم

اجزای سیستم

فصل هفتم

جریان گاز – جامد

فصل هشتم

مشخصات انتقال مواد

فصل نهم

شرایط لازم برای هوا

فصل دهم

افت فشار

 فصل یازدهم

طراحی سیستم

فصل دوازدهم

نتیجه گیری، پیشنهادات

پیوست

 منابع

 

این تحقیق طراحی سیستم مكنده غلات می باشد  كه این سیستم غلات را از یك مخزن كشتی یا سیلو جدا كرده و به فاصله ای دیگر انتقال می دهد. در واقع سیستم مكنده در صنایع زیادی كاربرد دارد كه كشاورزی یكی از آن موارد می باشد. در واقع با پیشرفت روز افزون علم و تكنولوژی سیستم های مكنده نیز روز به روز پیشرفت می كنند.

این سیستم همزمان با اختراع اولین توربوجت در سال 1930 ابداع شد. در واقع این توربوجت شامل كمپرسور گریز از مركز قطبی بود كه از یك كمپرسور محوری دو مرحله ای تغذیه می شد. كه اوایل با مشكلاتی همراه بود كه یكی از این مشكلات این بود كه موتور وقتی خاموش می شد كه بنزین تا آخر می-سوخت. بعد از آن سیستم های مكنده بوجود آمد كه در آن كمپرسور عضو اصلی سیستم به شمار می آید. در حال حاضر مكنده ها با انواع قدرت و فشار موجود می باشد.

در این تحقیق سعی بر آن است كه ابتدا به بیان تئوریهای یك سیستم مكنده غلات می پردازیم.

ما در این تحقیق با تكیه بر اصول علمی برای یك سیستم مكنده مقدار فشار مكنده و توان كمپرسور و قطر لوله را تعیین خواهیم كرد و در آخر نیز با ارائه نتایج پیشنهادهای خود را برای بهتر شدن بازده سیستم ارائه خواهیم كرد.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا