امروز: جمعه 10 تیر 1401
مقاله ارایه شده در کنفرانسهای معتبر بین المللی و اختراعات به همراه طرح و اسلاید ارایه
دسته بندی امنیت
بازدید ها 2,016
فرمت فایل doc
حجم فایل 12.278 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 44
38,400 تومان
مقاله مدیریت ترافیک و کاهش مصرف سوخت بنزین با استفاده از نرم‌افزار تاکسی تلفنی‌ها

مدیریت ترافیک و کاهش مصرف سوخت بنزین با استفاده از نرم‌افزار تاکسی تلفنی‌ها
 
جعفر عالی‌نژاد  –  علی برومندنیا
1دانشگاه آزاد اسلامی، واحد قزوین، گروه کامپیوتر، قزوین، ایران
2دانشگاه آزاد اسلامی، واحد قزوین، گروه کامپیوتر، قزوین، ایران
 
چکیده
پردازش ابری یک فناوری جدید است که به‌تازگی از طرف شرکت‌های مختلف از جمله مایکروسافت، گوگل، آمازون و آی‌بی‌ام عرضه شده است. پردازش ابری مجموعه‌ای ازمنابع مجازی و مقیاس‌پذیر است که قابلیت ارائه خدمات مورد نیاز کاربران با پرداخت براساس میزان استفاده آنها ازسرویس‌ها می‌باشد درحقیقت مجموعه‌ای از خدمات شبکه است که می‌تواند از طریق راه‌های ساده و فراگیر در دسترس کاربران قرار گیرد. در این مقاله به معرفی یک نرم افزار ویژه تاکسی سرویس‌ها که برای مدیریت ترافیک کارایی بهتری نسبت به نرم افزارهای مشابه موجود در بازار را دارد پرداخته شده است. این سیستم از محیط پردازش ابری برای مبادله داده‌ها استفاده می‌کند. همچنین در این مقاله تهدیدهای امنیتی موجود بر روی پردازش ابری مورد بررسی قرار گرفته و سعی شده این مشکل با استفاده از مکانیزم رمزنگاری و پروتکل مدیریت کلید امن، حل شود.  
واژگان کلیدی: مدیریت ترافیک، پردازش ابری، امنیت، نرم افزار امن.
 
    مقدمه
چالش اصلی برای استفاده از ذخیر سازی ابری داده‌ها در تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدل کسب و کار نهفته است. که با افزایش هزینه های ذخیره سازی الکترونیکی داده‌ها و منابع مالی محدود همه را ملزم به استفاده از این تکنولوژی نموده است. پردازش ابری به عنوان یک سرویس، تحت بستر اینترنت تعریف شده است. در مقایسه با راه‌حل‌های سنتی که در آن سرویس‌های فناوری اطلاعات بر پایه کنترل‌های فیزیکی و منطقی بودند، پردازش ابری نرم‌افزارهای کاربردی و پایگاه داده‌ها را به سمت مراکز داده‌های بزرگ سوق داده است. پردازش ابری مجموعه‌ای ازمنابع مجازی و مقیاس ‌پذیر است که قابلیت ارائه خدمات مورد نیاز کاربران با پرداخت براساس میزان استفاده آنها
 

Traffic Management and Petrol Consumption Reduction using Call Taxi Software

Jafar Alinezhad, Ali Broumandnia 

M.Sc. Student, Department of computer, Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran
Assistant Professor,   Department of computer, Qazvin Branch, Islamic Azad University, Qazvin, Iran

Abstract
Cloud computing is a novel technology which is introduced recently by various corporations, including Microsoft, Google, Amazon, and IBM. Cloud computing is a set of virtual and scalable sources that can meet customers service demand based on their usage payments. In fact, this is a set of network services which can be delivered to the users through widespread and straightforward methods. In this paper, new software package for taxi service is proposed which can be exploited for traffic management having better efficiency compared to the conventional ones. This system utilizes cloud computing environment for data exchange. In addition, security threats available on cloud computing are evaluated. It is tried to cope with this problem using encoding mechanism and safe key management protocol.

Keywords: traffic management, cloud computing, security, safe software

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا