امروز: شنبه 1 مهر 1402
اگرچه استفاده از دوربرگردان هزینه بسیار کمتری را تحمیل میکند ولی این روش در برخی شرایط و در صورت استفاده نا به جا از آن باعث ضرر زدن به سیستم ترافیکی می شود در نتیجه داشتن مدلی جامع برای عملکرد بهینه دوربرگردان بسیار ضروری به نظر میرسد
دسته بندی عمران و نقشه کشی
بازدید ها 2,310
فرمت فایل docx
حجم فایل 40 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 21
152,400 تومان
پروپوزال ارائه مدلی روش مند برای مکان یابی بهینه دوربرگردان در راه های شریانی

تداخلات ترافیکی در محل تقاطعات از جمله عواملی هستند که باعث به وجود آمدن تاخیر در زمان حرکت و افزایش زمان سفر هستند . افزایش زمان سفر و تاخیر در دسترسی به مکان های مورد نظر هزینه های متفاوتی را از قبیل افزایش مصرف سوخت و افزایش آلاینده ها و هم چنین بار روانی منفی برای رانندگان وسایل نقلیه در بر داشته باشد.

همچنین حضور بیش از حد تداخلات ترافیکی در مسیر ها و تقاطعات باعث رخ دادن تصادفات بین وسایل نقلیه نیز میشود.

اگرچه تحقیقات متعددی در رابطه با انواع دوربرگردان در بسیاری کشور ها انجام شده است و روابط و دستوالعمل هایی برای آنها موجود است ولی با توجه به شرایط ترافیکی متفاوت در کشور ما لازم است که مطالعات جدیدی در خصوص آن انجام شود .

با توجه به اینکه افزایش زمان سفر و تراکم زیاد ماشین ها در مسیر های عبوری به خصوص در محل تقاطعات باعث افزایش هزینه به کاربران راه به خصوص از لحاظ روانی می شود, مکان یابی بهینه دوربرگردان برای جلوگیری از اتلاف وقت می تواند بسیار مفید باشد.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا