امروز: جمعه 19 خرداد 1402
این مقاله یک روش تحلیلی برای تعیین اندازه یک واحد ذخیره پشتیبان برحسب ظرفیت توان و انرژی را توصیف می‌کند به گونه‌ای که یک هدف قابلیت اطمینان مشخصی را برآورده سازد این پشتیبان می‌تواند به شکل ذخیره انرژی الکتریکی و یا ذخیره سوختی باشد روش ارائه شده می‌تواند برای تاسیساتی که نیازمند سطح بالائی از قابلییت اطمینان در منبع تغذیه‌شان هستند، مفید واقع شود
دسته بندی برق
بازدید ها 2,135
فرمت فایل docx
حجم فایل 144 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 6
15,600 تومان
 مقاله یافتن میزان ذخیره پشتیبان بر اساس قابلیت اطمینان

یافتن میزان ذخیره پشتیبان بر اساس قابلیت اطمینان+ نسخه انگلیسی 2010

Reliability-Based Sizing of Backup Storage

این مقاله یک روش تحلیلی برای تعیین اندازه یک واحد ذخیره پشتیبان برحسب ظرفیت توان و انرژی را توصیف می‌کند به گونه‌ای که یک هدف قابلیت اطمینان مشخصی را برآورده سازد. این پشتیبان می‌تواند به شکل ذخیره انرژی الکتریکی و یا ذخیره سوختی باشد. روش ارائه شده می‌تواند برای تاسیساتی که نیازمند سطح بالائی از قابلییت اطمینان در منبع تغذیه‌شان هستند، مفید واقع شود.

کلمات کلیدی: دسترسی، ذخیره پشتیبان، قابلیت اطمینان، هدف قابلیت اطمینان، ذخیره‌سازی، یافتن میزان ذخیره‌سازی.

  1. مقدمه

استفاده از تجهیزات ذخیره کننده جهت تامین خدمات با قابلیت اطمینان بالا برای بارهای بسیار مهم و ضروری یک امر رایج است. در این مقاله عبارت "ذخیره‌سازی" در یک حالت کلی به کار می‌رود، تا هم ذخیره الکتریکی (مثل یک باتری، به عنوان بخشی از یک منبع تغذیه بدون وقفه یا UPS) را شامل شود و هم ذخیره سوخت را (مثل دیزل، به صورت ذخیره شده در مخزن یک دیزل‌ژنراتور). در تعیین اندازه مناسب ذخیره‌ پشتیبان برای یک کاربرد خاص، توان نامی بر اساس باری تعیین می‌شود که باید پشتیبانی شود و انرژی نامی نیز بر اساس دوره زمانی که بار باید هنگام خرابی منبع اولیه پشتیبانی شود تعیین می‌شود. انرژی نامی واحدهای UPS اغلب بر حسب آمپر ساعت (Ah) بیان می‌شود؛ در حالت ذخیره‌سازی سوخت، اندازه مخزن تعیین کننده میزان ظرفیت انرژی است، اما اغلب این مخزن را می‌توان با ذخیره‌سازی بیشتر در محل تامین کرد.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا