امروز: شنبه 4 تیر 1401
مقدمه در این تحقیق تلاش شده است راه های روابط زناشویی موفق را نشان دهیم و دستورالعملی برای ایجاد یك رابطه ی مبتنی بر عشق و علاقه را بازگو گردانیم این تحقیق نشان می‌دهد كه زن و مرد چگونه در همه زمینه ها تفاوت دارند زن و مرد نه تنها متفاوت از یكدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلكه در احساس، اندی
دسته بندی علوم اجتماعی
بازدید ها 1,687
فرمت فایل doc
حجم فایل 42 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 31
28,800 تومان
تحقیق راههای روابط زناشویی موفق بهمراه پرسشنامه

مقدمه:
در این تحقیق تلاش شده است راه های روابط زناشویی موفق را نشان دهیم و دستورالعملی برای ایجاد یك رابطه ی مبتنی بر عشق و علاقه را بازگو گردانیم. این تحقیق نشان می‌دهد كه زن و مرد چگونه در همه زمینه ها تفاوت دارند. زن و مرد نه تنها متفاوت از یكدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلكه در احساس، اندیشه، درك، واكنش و عشق با هم تفاوتهایی اصولی دارند. و شاید بتوان گفت كه زن و مرد حتی از دو سیاره متفاوتند. با درك تفاوتهای اصولی زن و مرد در موقعیتی قرار می گیریم كه بسیاری از ناراحتی ها موجود میان خود و همسرانمان را از میان برداریم و می توان سوء تفاهم را تخفیف داد و یا حتی از آن به طور كلی اجتناب كرد. یا با استفاده از روش های مختلف، تنشها را تخفیف داد و در مقابل در روابط زناشویی عشق و مهر را بیشتر كرد.
تنش های موجود در روابط زناشویی اغلب مردم از آن روست كه یكدیگر را درك نمی‌كنند به همین علت بسیاری از زوج ها از مناسبات زناشویی خود ناراحتند. بسیاری از افراد صادقانه به شركای زندگی خود عشق می ورزند ولی با این حال چون تنش از راه می رسد نمی دانند كه برای رفع آن چه باید بكنند. غالب اختلاف های زندگی از عدم اطلاع افراد از نیروهای روحی سرچشمه می گیرد و اگر هر دو به هدف والای زندگی مشترك زناشویی به دیده احترام بنگرند و قدر زندگی خویش را بدانند و از جوانی هم لدت ببرند هرگز غبار كدورت آیینه پیونده مقدسشان را تیره و تار نخواهد كرد و باید تفاوت ها را شناخت و به آنها احترام گذاشت و این سبب كاسته شدن اختلاف ها می شود البته باید متذكر شد كه این تحقیق به مدت تقریبی چهار ماه برای جمع آوری و تكمیل پرسشنامه و تهیه نهایی آن وقت صرف شده و بیش از بیست پرسشنامه تهیه گردید كه هر دو پرسشنامه توسط یك زوج تكمیل شد و فقط دو پرسشنامه تكمیل نشده برگشت. نمودارهای آماری بر اساس اطلاعات همین پرسشنامه بوده كه از اسفند سال هشتاد و چهار تا اول خرداد هشتاد و پنج بوده با امید اینكه مجموعه ایی از این اطلاعات راهنمای كوچكی به تحقق بهتر شدن زندگی افراد باشد.
و در طول تحقیق از چندین كتاب و مجله نیز استفاده شده كه به اختصار اسامی آنها را در فهرست مأخذ و منابع آمده است.


فهرست مطالب
1-مقدمه
فرضیه
2-تفاوت های زن و مرد (مشاجره)
3-چرا زوج ها در شرایط خوشی با هم مشاجره می كنند نه ناخوشی
4-مهمترین چیزهایی را كه اول باید انجام داد
5-راه حل ها:
- شوهر خود را تحسین كنید
- خود را با همسرتان وفق دهید
- از شوهرتان قدردانی كنید
- لباس پوشیدن برای همسر
6-یك رابطه خوب چگونه به وجود می آید
7-احترام به زن
8-چگونه از مشاجره بپرهیزیم
9-نمونه آمارگیری شده
10-نتیجه گیری و پیشنهاد
11-فهرست منابع و مآخذ
12-نمونه پرسشنامه

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا