امروز: جمعه 11 اسفند 1402
زیرسیستم چند رسانه­ای مبتنی بر پروتكل اینترنت یا (IMS ) استاندارد جدیدی در ارتباطات است كه توسط تحقیق شراكت نسل سوم یا (3GPP ) تعریف می­شود IMS به صورت یك دید تركیبی از دو فن­آوری از موفق­ترین فن­آوری­های ارتباطات یعنی شبكه­های سلولی و اینترنت می­باشد به همراه اسلاید و منابع و مطالب
دسته بندی شبکه های کامپیوتری
بازدید ها 2,833
فرمت فایل docx
حجم فایل 2.871 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 50
50,400 تومان
زیرسیستم¬های چند رسانه¬ای مبتنی برIP (IMS)

    فهرست:

زیرسیستم های چندرسانه ای مبتنی بر ( IMS ) IP.. 1

چكیده 1

كلمات كلیدی.. 1

1- مقدمه. 1

معرفی زیرسیستمهای چندرسانه ای مبتنی بر ( IMS )  IP.. 2

2- عناصر،پروتكل ها وساختار IMS.. 2

2-1- پروتکل ها درIMS.. 2

2-1-1- پروتكل ترتیب دهی نشست (SIP ) 2

2-1-2- Diameter (قطر) 2

2-1-3- پروتكـــل انتقال همزمان (RTP ) وپروتكل كنترل RTP بهنام (RTCP ) 3

2-1-4- ســـرویسهای باسیاست بازمشترك (COPS) 3

2-1-5- H.428. 3

2-2- عناصرIMS.. 3

2-2-1- عمل كنترل مكالمه یا نشست (CSCF ) 3

2-2-2- سرور نرم افزار (AS) 4

2-2-3- سرورمشتركین خانه ای (HSS) 4

2-2-4-وظیفه مكان مشترك (SLF) 4

2-2-5-وظیفه منبع رسانه (MRF) 4

2-2-6-وظیفه كنترلGateway مربوط به تغییر مسیر (BGCF) 4

2-2-7-گیتوی PSTN/CS.. 4

3- برقراری نشست وثبت كردن در IMS.. 5

4- رومینگ در IMS.. 6

5-شناسائی كاربرIMS.. 6

6- نتیجه. 7

مراجع. 7

 

زیرسیستم­های چند رسانه­ای مبتنی بر   IMS ) IP

چكیده

در یكپارچه سازی سرویس­های تعریف شده در IMS كاربران توسط ابزار سلولی خود قادر به دسترسی به سرویس­های داخل اینترنت به آسانی ، به طور مؤثر ، قابل اعتماد و با قیمت منطقی می­باشند . تمامی ارتباطات شبكه براساس پروتكل اینترنت (IP ) می­باشد . پیشبردIMS ما رابه شبكه نسل آتی (NGN ) راهنمائی می­كند . این مقاله به بررسی و توضیح ایده و مفهوم فن­آوری IMS ، ساختار و پروتكل­های آن می­پردازد.

كلمات كلیدی

زیرسیستم چند رسانه ای مبتنی بر  IP ، IMS ، 3GPP ، IP Multimedia subsystem 


1- مقدمه

اینتـــرنت راه ارتباطـــات را تغییر داد . استفاده از پست الكترونیكی (e – mail ) ، تور جهان گستر (WWW ) ، پیام بلادرنگ (IM ) بطور نمایشی همراه با افزایش مشتركین افزایش یافته است . نیازهای اینترنت تلفنی ، به تقاضای عظیمی تبدیل شده است و تمامی اپراتورها مجبور به پذیرفتن این وضعیت شده­اند. با تلفن سلولی ، وسیله­ای كوچك (موبایل) ، شخص می­تواند به هرجا و هروقت زنگ بزند و همه به او زنگ بزنند . حال موبایل فقط برای تماس تلفنی مورد استفاده قرار نمی­گیرد ، بلكه عمل انتقال پیام با استفاده از سرویس پیام كوتاه (SMS ) و اكنــــون ، سرویس پیام دهی چند رسانـــه ای (MMS ) به خدمات آن اضافه شده‌اند .

3GPP استانداردی برای مفهوم مخابرات آینده كه به هدف یكپارچه سازی دو فن­آوری ، سیستم جهانی برای ارتباط سیار (GSM) شبكه سلولی و اینترنت می­باشد.روش IMS یكپارچگی این سرویس­ها به یك روش واحد ، براساس پروتكل اینترنت ، در شبكه­های با ساختار دستیابی باز ، استقلال فن­آوری دستیابی اساسی ، در میان ابزارهای مختلف ، بصورت همزمان میباشد . این رؤیای شبكه های 3G است كه نرم افزارهای همزمان چند رسانه­ای را بصورت بی­سیم فراتر از هر مرزی تأمین می­كند . در آینده شخص می­تواند با موبایل 3G با دوست خود مكالمه كند و همزمان دوست او از كامپیوتر خود در یك كافه به یك LAN بی سیم (WLAN ) متصل است و در حین مكالمه e – mail خود را می­گشاید یا به صفحات وب نیز سرمی­زند .

آنها می­توانند مكالمه دو نفره خود را به یك كنفرانس چند رسانه­ای توسط زدن دكمه صحبت كردن كه شامل اشخاص دیگر است ، تبدیل كنند . این بخشی از آینده ارتباطات است كه توسط IMS قابل تحقق می­باشد .

سه دلیل عمده وجود دارد كه چرا ما نیاز به برقراری IMS داریم . اولین آن­ها ، این است كه IMS می­تواند تمامی انواع مستقل ارتباطات را از هر نوع رسانه­ای گرد هم جمع سازد . در آینده مردم می­توانند از هر وسیله ای برای اتصال به وسیله دیگر استفاده كنند . دلیل دوم كیفیت سرویس (QOS ) می­باشد . IMS تعیین می­كند كه چه نوع سرویسی استفاده شده است و پهنای باند مناسب آن بسته به سرویس موردنظر تأمین می­گردد.دلیل سوم مفهوم شارژینگ می­باشد . با IMS تأمین كننده میتواند روش شارژینگ متفاوت براساس سرویس بسازد .

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا