امروز: یکشنبه 14 خرداد 1402
مقدمه نسل جوان، نوجو و آرمان گراست و در مراحل متفاوت زندگی، نمونه هایی می طلبد تا با استفاده از راه و رسم آنان در فراز و نشیب زندگی استوارتر گام بردارند هدف از تهیه این مجموعه، كه زندگی نامه مشاهیر و شخصیت قائم مقام فراهانی را شامل می شود؛ آشنا شدن نسل نوجوان و جوان با زندگی این ستاره ی درخشان
دسته بندی تاریخ
بازدید ها 1,887
فرمت فایل doc
حجم فایل 67 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16
22,800 تومان
تحقیق نقش قائم مقام فراهانی در سیاست داخلی و خارجی در عصر قاجاریه

مقدمه :
نسل جوان، نوجو و آرمان گراست و در مراحل متفاوت زندگی، نمونه هایی می طلبد تا با استفاده از راه و رسم آنان در فراز و نشیب زندگی استوارتر گام بردارند.
هدف از تهیه این مجموعه، كه زندگی نامه مشاهیر و شخصیت قائم مقام فراهانی را شامل می شود؛ آشنا شدن نسل نوجوان و جوان با زندگی این ستاره ی درخشان عصر قاجاریه است.
چهره ای كه در آن روزگار عطر و بوی خاص خود را داشته است و با عطر و بوی خود فضای ایران را پركرده و در پرباركردن فرهنگ و تمدن این مرز و بوم نقش بسزا داشته است.
امید است با ارائه این مجموعه توانسته باشیم، همچون قطره های باران، روح تشنه نسل نوجوان و جوان امروزی را سیراب كنم و با بهره گیری از شعله شمع وجود این بزرگان آنان را به دنیای امید و روشنی رهنمود سازیم.
اما آنچه در این مجموعه می خوانیم شامل برخی از شجاعت ها و مردانگی های قائم مقام فراهانی در ارتباط با اداره اموركشوری و سیاست او با برقراری رابطه خوب و مفید با كشورهای دیگر، جهت آبادانی كشور عزیزمان ایران است.
كلید واژه ها :
سعایت- سیدالوزراء- سیاست داخلی و خارجی- قائم مقام فراهانی- نسل جوان- نوجو آرمان گرا.


فهرست مطالب
مقدمه وكلید واژه ها
نگاهی كوتاه به زندگی قائم مقام
زندگی قائم مقام و ارتباط آن با سیاست خارجی كشور
عهد نامه تركمان چای
نقش كشورهای اروپایی در ایران
برخورد قائم مقام با انگلیسی ها
خصوصیات قائم مقام
خلاصه و چكیده مطلب
منابع و مأخذ

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا