امروز: سه شنبه 25 مرداد 1401
روش های پرداخت در تجارت بین الملل یکی از موارد و موضوعات مهمی که در قرارداد تجاری منعقده بین خریدار و فروشنده باید به وضوح مشخص گردد روش و نحوۀ پرداخت وجه توسط خریدار به فروشنده است در تجارت بین المللی پرداخت وجه کالا به اشکال زیر قابل تقسیم است تجارت حساب باز (Open Account Trade) پیش پرداخت (Full Advance Payment) وصولی (Collection) اعتبار ا
دسته بندی جزوات درسی
بازدید ها 1,785
فرمت فایل ppt
حجم فایل 63 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 51
22,800 تومان
اعتبارات اسنادی

روش های پرداخت در تجارت بین الملل
یکی از موارد و موضوعات مهمی که در قرارداد تجاری منعقده بین خریدار و فروشنده باید به وضوح مشخص گردد روش و نحوۀ پرداخت وجه توسط خریدار به فروشنده است. در تجارت بین المللی  پرداخت وجه کالا به اشکال زیر قابل تقسیم است:
تجارت حساب باز (Open Account Trade).
پیش پرداخت (Full Advance Payment).
وصولی (Collection).
اعتبار اسنادی (Documentary Credit).
اینکه کدام روش پرداخت بین خریدار و فروشنده توافق می شود و روش توافق شده به نفع کدام یک از طرفین داد و ستد می باشد نیاز به بحث و بررسی بیشتری خواهد داشت که به شرح آتی پی گرفته می شود:
بند 1- تجارت حساب باز
این روش در عرف بازرگانی خارجی کشورمان با عنوان روش امانی از آن می گردد. این روش پرداخت که در تجارت خارجی در مقایسه با سایر روش ها صددرصد به نفع و سود خریدار است روشی است که در آن فروشنده کالا خریدار اعتماد و اطمینان کامل دارد واز لحاظ وصول وجه کالای ارسالی نگرانی ندارد. لذا فروشنده، کالا را برای خریدار ارسال و اسناد را نیز مستقیماً به نام و برای خریدار ارسال می دارد تا خریدار در ترخیص کالا از گمرک با مشکلی مواجه نشود. خریدار پس از ترخیص کالا و فروش آن، ارز را به ترتیبی که فروشنده تعیین نموده واریز خواهد کرد.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا