امروز: سه شنبه 14 آذر 1402
فصل اول كلیات، هدف، پیشینة تحقیق، روش كار و تحقیق فصل اول – كلیات (اطلاعاتی راجع به محل انجام تحقیق) شركت تجهیزات توربو كمپرسورنفت در تاریخ تأسیس شد و وظیفة اصلی آن سهامداران شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت، شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت (60%) و شركت صنایع تجهیزات نفت (40%) هستند چند سال پیش هنگا
دسته بندی زمین شناسی و نفت
بازدید ها 3,801
فرمت فایل doc
حجم فایل 27 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 41
28,800 تومان
گزارش كارآموزی در شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت

فصل اول: كلیات، هدف، پیشینة تحقیق، روش كار و تحقیق
فصل اول – كلیات (اطلاعاتی راجع به محل انجام تحقیق)
شركت تجهیزات توربو كمپرسورنفت در تاریخ تأسیس شد و وظیفة اصلی آن

سهامداران شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت، شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت (60%) و شركت صنایع تجهیزات نفت (40%) هستند. چند سال پیش هنگامی كه شركت ملی گاز ایران موظف شد خط لوله سراسری شمارة 3 از جنوب (كتگان) به مناطق شمالی و مناطق مركزی كشور را احداث نماید. در این میدان یكی از مهمترین بخش های تحقیق كه در حقیقت ساخت توربو كمپرسورهای گازی بود طی مناقصه ای به شركت (Alstom Power) آلستوم پاور سوئد واگذار شد.
گاز در خط لوله در طی زمان و مسافت های طولانی انتشار پیدا می كند. برای رفع این مشكل ایستگاه های تقویت فشار طراحی شده و در آنجا گاز توسط كمپرسور كمپرس (فشرده) شده و در مسری خود با فشار حركت داده می شود. توربین وظیفه به حركت درآوردن كمپرسور را دارد. در حقیقت توربین نیروی محركه كمپرسور می باشد. در عین حال توربین ها از نوع گازی (نه بخار و ...) هستند.
شركت آلستوم كه بعد از مدتی اعلام ورشكستگی نمود و توسط كمپانی مشهور زیمنس (آلمان) خریداری شد. پس از برنده شدن در این مناقصه شركت توربو كمپرسور نفت (otc) را به عنوان پیمانكار خود در ایران برگزید. در این تحقیق مونتاژ توربین های 25 مگاواتی به عهده یكی از شركتهای زیرمجموعه otc یعنی شركت تجهیزات توربو كمپرسور نفت نهاده شد. كارگاه مكونتاژ این شركت در شهرك صنعتی شمس آباد – 45 كیلومتری اتوبان تهران – قم احداث شد و دفتر آن هم اكنون در خیابان گاندی – خیابان چهاردهم می باشد. شركت OTCE یك هیئت مدیره دارد كه در آن جناب آقای مهندس منتظری به سمت مدیرعامل برگزیده شده اند و 6 معاونت به نام های زیر دارد.
معاونت مالی – اداری – معاونت بازرگانی – معاونت طرح و برنامه – معاونت تولیذ – معاونت تحقیق و توسعه و معاونت فنی و مهندسی. چارت سازمانی شركت به شكل زیر می باشد.
یكی از زیرمجموعه های معاونت طرح و برنامه دپارتمان مهندسی صنایه می باشد. و شرح وظایف آن نیز به شرح زیر می باشد.
در بخش تولید 3 سمت اصلی وجود دارد یكی بخش مونتاژ و دیگری بخش تست و راه انداری. مدیریت مونتاژ شامل 3 زیرگروه پایپلینگ، مكانیك و الكتریال می شود كه این سه گروه همانطور كه از اسم آنها پیدا مسوؤلیت مونتاژ و نصب قطعات مكانیكی توربینی و قطعات پایپینگ ها و مجموعه كامل كابل كشی ها و ... مربوط به الكتریكال را دارند. بخش تست و اره اندازی در حقیقت عهده دار كنترل تمام سیستم های مونتاژ شده است.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا