امروز: جمعه 4 اسفند 1402
پویایی بسیاری از پدیده های اجتماعی، اقتصادی و تکنولوژیکی تحت تاثیر اعمال افراد قرار دارند، درک کمی از رفتار انسان ها به یکی از پرسش های علم مدرن تبدیل شده است مدل های فعلی پویایی بشر، از ارزیابی های ریسکی در ارتباطات استفاده می کنند، حال فرض کنیم که اقدامات بشر به طور تصادفی در زمان توزیع شده و در نتیجه به خوبی توسط فرآیندهای پواسون تقریب زده شود
دسته بندی مقالات ترجمه شده isi
بازدید ها 1,732
فرمت فایل docx
حجم فایل 535 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 7
18,000 تومان
سمینار درس ارزیابی کارشناسی ارشد : پردازش های  قطاری و دم کلفت دررفتارهای انسانی

   عنوان سمینار


پردازش های  قطاری و دم کلفت دررفتارهای انسانی

عنوان                              سمینار درس ارزیابی

 مقدمه 

الگوهای تصمیم گیری

 نمودار پواسن و دم کلفت

تشریح نمودار ها

نمودار های سایز و پاسخگویی  

شرح نمودارها و نتیجه گیری

 

مقدمه

 

در مقابل، شواهد زیادی وجود دارد که نشان می دهد  زمان بسیاری از فعالیت های انسانی در محدوده ارتباطات گرفته تا سرگرمی و الگوهای کار، از غیر پواسن ها پیروی می کنند. در این مقاله ما نشان می دهیم که رفتارهای متوالی انسان ها براساس تصمیم گیری های پشت سرهم بصورت صفی از پردازش ها انجام می گیرد. زماتی که برخی از وظایف براساس الویت انجام می گیرند، زمانبندی وظایف بصورت دم کلفت خواهند بود، بسیاری از وظایف به سرعت اتفاق می افتند، درحالی که برخی از آن ها زمان انتظار طولانی را تحمل می کنند. این دستاوردها تاثیر به سزایی درتفهیم مواردی ازتخصیص سرویس ها تا مدیریت منابع بصورت جزئی تا کلی در ارتباطات ومخابرات  دارد.

 

انسان ها به صورت روزانه در تعداد زیادی از فعالیت های متمایز شرکت می کنند، که از ارتباطات الکتونیکی مانند ارسال پست الکترونیکی تا تماس تلفنی، بازدید از صفحات اینترنتی، انجام معاملات مالی وغیره طبقه بندی می شوند. در اختیار داشتن تعدادی  فاکتور که زمان هر وظیفه را تشخص دهد، طبقه بندی آنها از الگوی خواب تا در دسترس بودن منابع، به نظر می رسد که دست یابی به نظم و قاعده در رفتار انسان ها بجز قواعد تناوبی و اصلی غیر ممکن است. درنتیجه درمقابل با ابزار دقیق پیش بینی رایج در علوم فیزیکی، پیش بینی الگوهای  انسانی و اجتماعی کاری بسیار دشوار باقی می ماند. مدل های فعلی از فعالیت های انسانی براساس پردازش پواسن هستند و فرض می شود که در  dt شخص عامل برای عمل بخصوص با احتمال qt نامزد می شود که در آن q فرکانس کلی فعالیت های تحت نظارت می باشد. این مدل پیش بینی می کند که فاصله زمانی بین دو عمل متوالی توسط همان فرد زمان انتظار گفته می شود که توسط نمودار 1 نمایش داده می شود.  فرآیندهای پواسون به طور گسترده ا برای تعیین کمیت عواقب ناشی از اعمال انسان استفاده می شود، مانند مدل سازی جریان ترافیک الگوها یا فرکانس های تصادف که به صورت تجاری در تماس مرکز نیروی انسانی استفاده می شود. تعداد فزاینده ای از اندازه گیری های اخیر نشان می دهد که زمان بسیاری از اعمال انسان به طور سیستماتیک از پیش بینی پواسون منحرف می شود و زمان انتظار از طریق دم کلفت یا توزیع پرتو بهتر قابل تقریب زدن هستند. تفاوت رفتارمیان پواسن و دم کلفت قابل توجه است : پواسن بصورت تشریحی کاهش می یابد و حوادث متوالی را مجبور می کند تا از یک دیگر پیروی کنند  واززمان انتظار طولانی اجتناب می کند. در مقابل پردازش دم کلفت اجازه می دهد تا زمان انتظار طولانی را تجربه کنند.

به منظور ارائه شواهد برای الگوهای فعالیت غیر پواسون در رفتار انسانی فردی ما با مطالعه ارتباط بین چندین هزار کاربر ایمیل بر اساس یک مجموعه داده، فرستنده، گیرنده، زمان و اندازه هر یک از ایمیل ها نتایجی را جمع آوری کردیم. همانگونه که نمودار 2a نشان می دهد  توزیع زمان ها در میان تعداد متوالی ایمیل ها که توسط ارسال کننده های مربوطه صورت گرفته است در بهترین حالت بصورت است که درآن  می باشد. این درحالی است که احتمال این وجود دارد که فرستنده برای مدت زمانی طولانی ایمیلی ارسال نکند. این رفتار محدود به ارتباطات ایمیل نیست. اندازه گیری توزیع از تفاوت زمان بین پیام های فوری متوالی فرستاده شده توسط افراد در چت آنلاین با روشی مشابه نمایش داده می شود. وظایف حرفه ای، مانند زمان ارسالی کاری در یک ابر رایانه، لیست دایرکتوری و انتقال فایل، یا زمان کارهای چاپ ارسال شده توسط کاربران، هم بصورت خواص غیر پواسن تلقی می شوند. در نهایت، توزیع های دم کلفت در مورد  سرگرمی های مربوط حوادث، مانند فواصل زمانی بین بازی های آنلاین متوالی بازی توسط یک کاربر. واقعیت این است که طیف گسترده ای از الگوهای فعالیت انسان به دنبال آمار غیر پواسون نشان می دهد که  کراکترهای متوالی مشاهده شده منعکس کننده برخی ازویژگی های اساسی و بالقوه هستند. در اینجا ما نشان می دهمیم که طبیعت پویای انسان به مانند صفی از پردازش ها است که براساس تصمیم گیری های افراد صورت می گیرد. هر زمان که یک فرد وظایف متنوعی  را ارائه دهد و انتخاب آنها از میان برخی از اولویت های درک پارامتر صورت گیرد، زمان انتظار وظایف مختلف پارتو توزیع شده خواهد بود. در مقابل first-come-first-serve و اهداف تصادفی به طور متداول سرویس گرا یا کامپیوتر محور هستند که منجر به یک پواسون یکنواخت پویا می شوند.

بیشتر رویدادهای انسانی به الویت و وزن فعالیت های مختلف نیازمند هستند. به عنوان مثال، در پایان هر فعالیت فرد نیاز به تصمیم گیری دارد که چه باید چه کاری را انجام دهد مثلا تلفن زدن، ارسال یک ایمیل یا خرید کردن و تخصیص زمان و منابع برای تصمیم گیری های انجام شده. حال کاربر را در نظر بگیرید با یک لیست اولویت با  تعداد L وظیفه، وقتی وظیفه ای انجام شود از لیست پاک می شود و این شانس را می دهد که وظایف دیگری به لیست اضافه شوند، کاربر به هر کدام از وظایف پارامتر الویت x را می دهد، که این اجازه را می دهد که حالات فوری را از بقیه تشخیص دهد حال سوال این است که چه مدت یک وظیفه انجام داده شده باید صبرکند  قبل از آن که اجرا شود. پاسخ بستگی به روشی دارد که اجرا کننده استفاده می کند برای این کار را انتخاب می کند. در این بخش سه متد بخصوص را توضیح می دهیم.

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا