امروز: سه شنبه 18 مرداد 1401
بررسی میزان استرس در كارمندان زن شاغل در بخش خصوصی 1 مقدمه استرس همیشه یك نگرانی مشروع و شعار روز بوده است و امروزه نیز قسمتی از زندگی بشر را به خود اختصاص داده است استرس بر اثربخشی و عملكرد فردی تأثیر می گذارد گفته می شود كه 75% بیماری های فیزیكی با استرس ارتباط دارند استرس می تواند زندگی بشر چه در خانه ها و چه در سایر موقعیت ها و مكان ها را ا
دسته بندی روانشناسی
بازدید ها 1,528
فرمت فایل docx
حجم فایل 60 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 15
25,200 تومان
 مقاله بررسی میزان استرس در كارمندان زن شاغل در بخش خصوصی

بررسی میزان استرس در كارمندان زن شاغل در بخش خصوصی

  1. 1.     مقدمه

استرس همیشه یك نگرانی مشروع و شعار روز بوده است و امروزه نیز قسمتی از زندگی بشر را به خود اختصاص داده است. استرس بر اثربخشی و عملكرد فردی تأثیر می گذارد.  گفته می شود كه 75% بیماری های فیزیكی با استرس ارتباط دارند. استرس می تواند زندگی بشر چه در خانه ها و چه در سایر موقعیت ها و مكان ها را از بنیان تخریب كند.استرس از مشكلات عمدۀ اجتماع امروز ما به شمار می رود. از هر 5 زن شاغل مبتلا به افسردگی یك نفر با استرس و تنش شغلی مواجه است.زن شاغل مسئولیت های متعدد بر عهده دارد و زمانی كه این مسئولیت ها مضاعف می شوند، استرس و تنش بوجود میآید. علاوه بر این زنان شاغل بیشتراز مردان از افسردگی رنج می برند.در مطالعۀ حاضر به میزان استرس كارمندان زن بخش خصوصی درشهر Chennai خواهیم پرداخت.

 

  1.  توضیح مسئله
  2. زندگی مدرن و امروزی پرازمشكل و استرس است حال چه شخصی باشد و چه شغلی. زمانی كه از زنان در مورد موقعیت های فعلیشان چه زندگی كاری و چه شخصی، پرسش می شود زندگی و كار موضوعات جداگانه و مجزا از هم نیستند و باید به گونه ایی آنها را لحاظ كرد قادرند هر دو را به بهترین نحو انجام دهند. كار و زندگی شخصی مكمل هم هستند و باید به نوعی بین آنها توازن و تعادل مناسب را برقرار كرد.  

اهداف

-         تجزیه و تحلیل عواملی كه باعث استرس بین كارمندان می شود

-         تجزیه و تحلیل دلایل پشت پردۀ عوامل مختلف استرس

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا