امروز: سه شنبه 15 اسفند 1402
قسمت 1 اپیدمیولوژی، پاتوژنسیس و معاینه بالینی Dermatitis herpetiformis(DH) نوعی بیماری اتوایمون است که با حساسیت گلوتن ارتباط دارد و همچنین یک ارتباط واضح و روشن با بیماری سلیاک دارد هر دو وضعیت تحت کلاس 1 gA موجود در پوست تعدیل می شوند پیشرفت بیماری DH اساسا زمینۀ ژنتیکی دارد اما عوامل محیطی نیز اهمیت خود را دارند در افراد جوان معمولاً پوست ک
دسته بندی علوم پزشکی
بازدید ها 1,877
فرمت فایل docx
حجم فایل 2.897 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 11
21,600 تومان
قسمت 1 : مقاله اپیدمیولوژی، پاتوژنسیس و معاینه بالینی

 

قسمت 1 : اپیدمیولوژی، پاتوژنسیس و معاینه بالینی

Dermatitis herpetiformis(DH) نوعی بیماری اتوایمون است که با حساسیت گلوتن ارتباط دارد و همچنین  یک ارتباط واضح و روشن با بیماری سلیاک دارد. هر دو وضعیت تحت کلاس 1 gA موجود در پوست تعدیل می شوند. پیشرفت بیماری DH اساسا زمینۀ ژنتیکی دارد . اما عوامل محیطی نیز اهمیت خود را دارند. در افراد جوان معمولاً پوست کنی ایجاد می شود؛ به گونه ایی که خارش های شدید منجر به تخریب و از بین رفتن ضایعات اولیه می گردد. ما با توجه به تجربه ایی که از DH داریم و همین طور با توجه به مطالعات و بررسی های جامع موجود، بر آن شدیم تا یک بررسی بروز و تازه ، پیرامون اپیدمیولوژی DH، پاتوفیزیولوژی و معاینه بالینی ارائه دهیم.

کلید واژه ها : بیماری بولوس اتوایمون، بلیستر، بیماری سلیاک، Dermatitis herpetiformis ؛ گلیادین؛ آنتروپاتی حساس به گلوتن، آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ2؛ آنتی ژن لوکوسیت انسانی DQ8؛ ترانس گلوتامیناز.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا