امروز: یکشنبه 6 اسفند 1402
بسیاری از سیستم های ارتباطی حمل و نقل در جهان واقعی می توانند به صورت شبکه های پیچیده نمایش داده شود که نود ها مولفه های سیستم هستند و لبه ها راه های ارتباطی برای رد و بدل کردن اطلاعات هستند به همراه اسلاید و متن زبان اصلی
دسته بندی مقالات ترجمه شده isi
بازدید ها 1,851
فرمت فایل docx
حجم فایل 577 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 9
19,200 تومان
 مقاله سمینار مباحث ویژه تحمل پذیری خطا و حملات در شبکه های پیچیده

تحمل پذیری خطا و حملات در شبکه های پیچیده

چکیده:

سیستم های ارتباطی/حمل و نقل اغلب در معرض حمله و خرابی هستند.در این جا ما سیستم های شبکه ای را نشان می دهیم و ما توانایی مقاومت در مقابل حمله ها به تفکیک گروهی از نودها که به صورت تصادفی انتخاب شده اند می پردازیم(انتخاب بر اساس درجه و بارگذاری).ما دو توپولوژی شبکه متفاوت را مدنظر قرار می دهیم و مقایسه میکنیم.گراف تصادفی Erd1os–R2enyi و شبکه مقیاس آزاد باراباسی آلبرت.ما همچنان به صورت خلاصه یک مدل پویا که جدیدا پیشنهاد شده برای گرفتن یک اکانت و توزیع مجدد دینامیکی بارگذاری بعد از خرابی اولیه یک نود تنها در شبکه را مورد بحث قرار می دهیم.

 

Abstract
Communication/transportation systems are often subjected to failures and attacks. Here we represent such systems as networks and we study their ability to resist failures (attacks) simulated as the breakdown of a group of nodes of the networkchosen at random (chosen accordingly to degree or load). We consider and compare the results for two di/erent networktopologies: the Erd1os–R2enyi random graph and the Barab2asi–Albert scale-free network. We also discuss brie5y a dynamical model recently proposed to take into account the dynamical redistribution of loads after the initial damage of a single node of the network.
 Elsevier B.V. All rights reserved.

1)مقدمه:

برای نقل وقول چند مثال: در اینترنت نودها روترها هستند و لبه ها(کمان ها) کابلهای متصل کننده هستند که روتر ها را به هم متصل میکند.در شبکه های برق ،نودها پست ها هستند(ژنراتورها و ایستگاه هی توزیع فرعی)و لبه ها خطوط انتقال هستند.در یک سیستم خیابانهای شهر،گذرگاه ها ،نود ها هستند و خیابن ها لبه ها هستند و در سیستم های انتقال در مقیاس بزرگ،شهر ها نودها هستند و لبه ها بزرگراه ها یا خطوط هوایی هستند که شهرها را به هم متصل میکنند.در چند سال گذشته دسترسی به پایگاه داده های بزرگ فن آوری و همچنین شبکه های بیواوژیکی را ممکن ساخته است یک سری از مطالعات تجربی برای توصیف خواص اتصال از چنین شبکه هایی انجام شده است.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا