امروز: یکشنبه 23 مرداد 1401
تکنیک های فرزند پروری دارای 84 صفحه با فرمت پی دی اف تهیه شده است
دسته بندی روانشناسی
بازدید ها 1,511
فرمت فایل pdf
حجم فایل 750 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 84
33,600 تومان
تکنیک های فرزند پروری

تکنیک های فرزند پروری

 

تکنیک های فرزند پروری دارای 84 صفحه با فرمت پی دی اف تهیه شده است.

 

فهرست مطالب     :


مقدمه

فصل اول:

فرزندپروری مانند یک بازی

فصل دوم :  

شناخت بازیکنان: فرزند 

شناخت بازیکنان: والدین

فصل سوم:

قوانین بازی فرزندپروری 

قانون اول، قانون امنیت 

قانون دوم، قانون آگاهی

قانون سوم، قانون استقلال 

قانون چهارم، قانون رفتار انسانی 

فصل چهارم: تاکتیک تشویق 

فصل پنجم:

تاکتیک پیشگیری از تنبیه 

فصل ششم:

تاکتیک تنبیه

تکنیک محرومیت موقت 

فصل هفتم:

تاکتیک احساس 

فصل هشتم:

تاکتیک استقلال

فصل نهم:

تاکتیک آگاهی

فصل دهم:

خطاها در فرزندپروری

فصل یازدهم:

تکنیکها در بازی فرزندپروری 


قسمتی از متن :


 قبل  از شروع باید به چند سوال  جواب بدم. سوالهایی که ممکنه بخواهین قبل از شروع مطالعه کتاب جواب اونها رو بدونین. سوال اول : اینجا چی رو آموزش میدیم؟ جواب: این کتاب برای آموزش نحوه پرورش شخصیت سالم در فرزندان ماست، پس تاکید اصلی من روی نحوه ساختن شخصیت سالمه. تاکید روی تربیت خوب فرزندمونه. تا خوب رشد کنه، سالم زندگی کنهو بیمارنشه.

سوال دوم: اگه فرزند من مشک  روانی خاصی داشته باشه، این کتاب به من کمک میکظه مشک  ح  بشه؟ جواب: خیلی از مشکلات رفتاری کودکان از مشکلات کلی زندگی زناشویی پدر و مادرشون نشات میگیره. اگه فرزند شهما دچهار مشکلات    روانی، افسردگی و مواردی از این قبیله، حتما با یک متخصص مشورت کنین. این کتاب برای درمان بیماریهای روانی کودکان تهیه نشده . برای پیشگیری از بروز اونهاست.

سوال  سوم: بچه من بیماری خاصی نداره، اما مثلا لجبازی میکنه یا درس نمیخونه. آیا این کتاب به من کمک میکنه این مشکلاتش رو کنترل  کنم؟ جواب: بله. در خیلی از موارد، مشکلات رفتاری کودکان مربوط به رفتار نامناسب ما پدر و مادرهاس. مثلا اگه بچه لجبازی میکنه، شاید به خاطر اینه که لجش رو در میآریم. اگه درس نمیخونه، شاید به خاطر ایظه که نمیدونیم چطور به درس خونه تشویقش کنیم چطور مسئولیت درس خوندن رو برعهده خودش بذاریم که به خاطر خودش درس بخونه نه به خاطر ما. اگه اینطور باشه، این کتاب میتونه خیلی  به شما کمک کنه.

سوال چهارم: همسرم به این چیزها عقیده نداره. اگه اون همکاری نکنه، فایدهای داره من ایظها رو یاد بگیرم؟ پاسخ: اگه همسرتون این کتاب رو مطالعه نمیکنه و نمیخواد تکنیکهای فرزندپروری رو یاد بگیره، بهش حق بدین. او هظوز به این تکنیکها  … و تاثیر این کتاب اعتماد نداره. اما شما تکنیکها رو به تنهایی اجرا کنین. نتیجه خواهید گرفت. باور کنین، تازه از این مهمتر

 

سوال  پنجم: بعضی وقتها حس میکنم همسرم بچه شده، مث  بچه ها لجبازی میکنه و مث  بچه هایی که درس نمیخونن، به وظیفه اش عمل نمیکنه. آیا این کتاب برای آدم بزرگایی که بچه میشن هم کاربرد داره؟ پاسخ: بله، تاثیر داره. این تکنیکها برای فرزندپروریه، حتی وقتی همسرتون، پدر و مادرتون، همکارتون و هر فرد دیگهای بچه میشه. همه ما کودکی در درون داریم که میتونیم این تکنیکها رو در موردش بکار ببریم. میپرسین چطور؟ صبور باشین. توضیح میدم.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا