امروز: دوشنبه 3 مهر 1402
دانلودكشمش کارآموزی
دسته بندی کارآموزی
بازدید ها 781
فرمت فایل zip
حجم فایل 123 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 35
15,600 تومان
دانلودكشمش کارآموزی

نام فایل : كشمش کارآموزی

فرمت : .doc

تعداد صفحه/اسلاید : 35

حجم : 32 مگابایت


فصل اول : مقدمه
1ـ1 تاریخچه انگور
انگور یكی از میوه های مهم وقدیمی دنیا می باشد كه مورد استفاده بشر قرار گرفته است . كشت تاكستان های بزرگ مورد توجه پادشاهان ایران بوده است . چنانكه می گویند انوشیروان ساسانی علاقه وافری به انگور داشته و به كشاورزانی كه دارای باغ های انگور پربار و بزرگ بودند خلعت و انعام می داده و به وسعت زمین های آنها می افزوده است .
به طور كلی دو نظریه متفاوت در مورد دیرینگی انگور وجود دارد، عده ای از آگاهان معتقدند كه انگور حتی پیش از پیدایش غلات مورد استفاده بشر قرار گرفته است .
عده ای دیگر دیرینگی انگور را درحدود 6 تا 7هزار سال تخمین می زنند . بر طبق این نظر متخصصین ، كاشت انگور حداقل از 2هزار سال پیش از میلاد در كشور ایران متداول بوده است .
كشور ایران یكی از سرزمین های اولیه كشت انگور در جهان به شمار می رود .
بیشتر گیاه شناسان معتقدند كه مبدا كشت انگور در آسیای صغیر ، حدفاصل دریای سیاه و دریای خزر می باشد و از این منطقه به تمام دنیا گسترش یافته است .
آدولف پیكته در نتیجه بررسی كتاب های زبان شناسی در كتاب خود درباره مو بدین نتیجه رسیده است كه عرب ها و سامی ها شراب را می شناخته اند و وسیله انتشار آن به كلیه كشورهایی كه مهاجرت كرده اند بوده و به مصر و هندوستان و اروپا آورده اند و به ویژه چون در اغلب این نواحی این گیاه به طور وحشی وجود داشته عمل انتشار تسهیل شده است.

1-2سطح زیر كشت انگور در جهان
انگور یكی از مهمترین میوه هایی است كه از دیرباز تاكنون به مقدار زیاد و به اشكال مختلف مورد استفاده بشر قرار گرفته است . تولید و پرورش انگور در قاره های مختلف به دلیل متفاوت بودن شرایط اقلیمی ، دارای سطوح زیر كشت گوناگونی است كه به ترتیب اهمیت در جدول1-1 ارائه شده است .
جدول1-1 سطوح زیر كشت انگور در قاره های مختلف جهان
نام قاره مساحت زیر كشت درصدكل
اروپا
409/7
15/75
آسیا
476/1
15
آمریكا
516/0
23/5
آفریقا
458/0
62/4
...

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا