امروز: چهارشنبه 5 مهر 1402
دانلود تحقیق در موردروان شناسی تربیتی
دسته بندی عمران و نقشه کشی
بازدید ها 1,445
فرمت فایل zip
حجم فایل 2.179 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 273
21,600 تومان
دانلود تحقیق در موردروان شناسی تربیتی

نام فایل : روان شناسی تربیتی

فرمت : .ppt

تعداد صفحه/اسلاید : 273

حجم : 4 مگابایت


بنام خدا
روان شناسی تربیتی

روان‏شناسى تربیتى یا روان‏شناسى پرورشى شاخه‏اى از علم روان‏شناسى است كه یافته‏هاى این علم را در خدمت معلمان قرار مى‏دهد. روان‏شناسى، علم مطالعه اعمال و اندیشه‏هاى افراد است؛ روان‏شناسى تربیتى علم مطالعه اعمال و اندیشه‏هاى افراد در ارتباط با مسائل آموزش و پرورش است.

روان‏شناسى تربیتى بیش از هر چیز دیگر معلمان را با ماهیت یادگیرى دانش‏آموزان آشنا مى‏كند و روشها و فنون مؤثر هدایت یادگیرى، یعنى آموزش، را در اختیار آنان مى‏گذارد. دلیل تأكید زیاد روان‏شناسى تربیتى بر یادگیرى و آموزش این است كه این دو جریان هسته اصلى فعالیتهاى معلمان و مدارس را تشكیل مى‏دهند.فصل اول: مراحل فعالیتهای آموزشی


تعریف آموزش
آموزش كار اصلى معلم است. آموزش، به فعالیتهاى از پیش طرح‏ریزى شده‏اى گفته مى‏شود كه‏ با هدف ایجاد یادگیرى در دانش‏آموزان یا دانشجویان بین معلم و یك یا چند دانش‏آموز به صورت كنش متقابل یا رابطه دو جانبه انجام مى‏شود.


فصل اول: مراحل فعالیتهای آموزشی


تعریف آموزش
لذا ویژگى مهم و امتیاز عمده آموزش رو در روى كلاسى همین كنش متقابل آن است. با این حال، آموزش، تنها به آموزش كلاسى محدود نمى‏شود و سایر شیوه‏هاى آموزشى از جمله آموزش رادیویى، آموزش تلویزیونى، آموزش از روى كتاب، یا آموزش مكاتبه‏اى نیز در ردیف فعالیتهاى آموزشى قرار دارند.


فصل اول: مراحل فعالیتهای آموزشی


تعریف آموزش
منظور ما از آموزش همان آموزش رو در روى كلاسى است كه متداولترین و مؤثرترین شیوه آموزشى در سراسر جهان است.


....

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا