امروز: شنبه 5 اسفند 1402
طراحی تصویر و صفحات نرم افزار جامع دعاهای اسلامی((کلید هدایت)) با فتوشاپ
دسته بندی فایل های لایه باز
بازدید ها 4,648
فرمت فایل zip
حجم فایل 10.987 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 3
14,400 تومان
طراحی تصویر و صفحات نرم افزار جامع دعاهای اسلامی((کلید هدایت)) با فتوشاپ

طرح نرم افزار:

1- عنوان به فارسی: نرم افزار جامع دعاهای اسلامی((کلید هدایت)) 

2- عنوان به انگلیسی: Comprehensive software Islamic prayers ( ( navigation key ) ) direction

3- واژه­های کلیدی: (فارسی و انگلیسی)

4- بیان مساله: (توضیح در مورد ابعاد مختلف موضوع)

این نرم افزار ویژه دعاهای اسلامی با بهره‌گیری از مفاتیح‌الجنان و مفاتیح نوین طراحی شده که برای علاقمندان علوم اسلامی و مراکز مذهبی کاربرد دارد. جامعه‌ای که در آن زندگی می کنیم آمیخته با تکنولوژی است خواه و ناخواه در زندگی روزمره ما نقش فراوانی دارد و فرهنگ‌های بیگانه را ترویج می‌کند که این مسئله ما را به این فکر انداخت که ادعیه های اسلامی را در قالب و فرمهای مذهبی، با اصول و معیارهای دینی و اسلامی طراحی و در اختیار مسلمانان جهان و فارسی زبانها قرار دهیم. ماهیت این نرم افزار این است که ادعیه‌ها بصورت آفلاین قرار دارند و با در اخیار داشتن اینترنت می‌توان به سایت‌های مرجع متصل شد و فایلهای مورد نیاز یا به‌روز‌رسانی­شده نرم افزار را دریافت کرد و حتی پشتبانی نرم‌افزار از راه دور توسط برنامه نویسان را امکان پذیر می‌سازد.

با توجه به اینکه در زمینه مفاتیح الجنان نرم‌افزارهای متعددی برای تلفن همراه طراحی شده که ما آنها‌ را به نرم افراز افزوده‌ایم تا مخاطبین به­راحتی بتوانند از هر جنبه این محصول استفاده کافی ببرند که این امر موجب صرفه جویی در هزینه و استفاده بهینه از زمان می‌شود.

5- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق: (توجیه اجرای طرح و فواید ناشی از آن به طوری که ضرورت آن احساس و اهمیت آن آشکار گردد):

عصری که در آن زندگی می کنیم عصر تکنولوژی اطلاعات و فن بکارگیری آن در زندگی روزمره می باشد، که انسانها همواره تکنولوژی را برای راحتی و کاهش هزینه­ها و افزایش راندمان و صرفه جویی در وقت خودشان به کار می‌برند. اهمیت طراحی این نرم‌افزار جست‌جوی سریع و پیشرفته برای یافتن دعاهای اسلامی که فقط با نوشتن دو یا سه حرف می توان ادعیه موردنظر را پیدا نمود و از امکانات شنیداری و دیداری آن استفاده کرد که جذاب و پر کاربرد می‌باشد. نرم افزارهای موجود در بازار قابلیتهای کمتر و ساده‌تری دارند و بدون تصویر و صدا برروی تلفن همراه طراحی شده‌اند که فاقد جستجو سریع هستند و فقط فصل‌ها را لیست کرده و با کلیک برروی آنها ادعیه ها را نمایش می‌دهد، که تعداد آنها زیاد بوده و وقت‌گیر و کسل کننده هستند. کاربرانی که علم کامپیوتر ندارند به سختی نرم‌افزارهای آنها را نصب می‌کنند، ولی نرم‌افزار ارائه شده فقط با کپی در درایوها اجرا می‌شود و با تعویض ویندوز اطلاعات شما از بین نمی‌رود، بدین منظور ما را به فکر طراحی نرم‌افزاری با پایگاه داده و گرافیکی بالا و روانشناسی مذهبی شده وادار کرد، که نرم‌افزار چندرسانه‌ای طراحی شده می‌تواند در مراکز اسلامی به ویژه برپایی دعاهای اسلامی در مساجد و نمازخانه‌های اداره‌ها و دانشگاه‌ها که امکان پخش شنیداری و دیداری دارند، استفاده کرد.

از اهداف مهم این بسته مذهبی به‌روز رسانی نرم‌افزار کلید هدایت از سایت مرجع، طراحی منحصر به‌فرد قالب نرم افزار ویژه مفاتیح‌الجنان، تعریف کاربر که مخاطب برای خود محیط کاری داشته باشد و بتواند اطلاعات شخصی خود را در آن ذخیره کند و در آخر گزارش‌گیری از دعاهای اسلامی یا برخی آیات می‌باشد.

6- اهداف تحقیق: (کلی و ویژه)

 

-         هدف از طراحی این نرم افزار چندرسانه‌ای خدمت به همه مسلمانان ایرانی و فارسی‌زبانها در داخل و خارج از کشور می‌باشد.

-         نرم‌افزارهای ضروری برای تلفن همراه و رایانه از منبعی رایگان، به بسته ارائه شده اضافه گردیده.

-         طراحی منحصر به‌فرد قالب نرم‌افزار ویژه مفاتیح‌الجنان به دلیل سهولت بهره‌گیری، کاربرپسند است.

-         قابل حمل‌بودن نرم‌افزار که فقط با کپی‌کردن پایگاه داده در درایوی اجرا می‌شود.

-         امکانات شنیداری و دیداری می‌تواند در زمینه جذابیت پخش در مراكز اسلامی بهره‌گیری شود.

-         امكان یادداشت‌برداری و گزارش‌گیری دعاهای اسلامی و برخی سوره‌های قرآنی به همراه چاپ وجود دارد.

-         در این نرم‌افزار برای اجرای دعاها از صداهای استادان برجسته استفاده شده است.

-         در داخل سی دی فایل‌های کلیات مفاتیح‌الجنان به صورت آفلاین در اختیار کاربران است.


7- متغیرهای تحقیق:

8- فرضیه­ها یا پرسش­ها ی تحقیق:

به صورت فرض یا فرض­های ویژه:

به صورت پرسش یا پرسش­های ویژه:

9- ادبیات یا پیشینه تحقیق: (بیان تحقیقات و کارهایی که تاکنون در زمینه موضوع مورد مطالعه انجام شده و نتایج آن به صورت مستند منتشر شده است، به طوری که نتایج حاصل از این مطالعات در توجیه اهداف طرح بکار گرفته شود.)


نرم‌افزارهای موجود در بازار در این زمینه از تنوع و تعداد کمی برخوردار بوده و حالت طراحی شده برای کار با این نرم‌افزار معمولا از قالب ثابتی استفاده شده است. منوی دسترسی به منابع فقط از لیست کردن فصل‌ها و آیات استفاده کرده که با کلیک بر روی آنها به دعای مورد نظر آن را به صورت متن نشان می‌دهد و اصلا از صدا و تصویر استفاده نشده است و از لحاظ گرافیکی به صورت ساده طراحی شده که تنوعی خاصی ندارد ولی این نرم‌افزار چندرسانه‌ای همه آن نقصها را بر طرف کرده است و در آن از جست‌وجوی سریع و پیشرفته استفاده شده است. به طور مثال دعای ندبه را فقط با نوشتن سه حرف اول آن (ندب) پیدا می‌کند. هم‌چنین ادعیه برگزیده را با فلش طراحی کردیم و به صورت صوتی و تصویری (شنیداری و دیداری) ونیز با بهره‌گیری از 180 فایل، صدای همه استادان برجسته جمع آوری شده و در داخل نرم‌افزار آورده شده است.

مشخصات اجرایی طرح

1-     نوع مطالعه، روش و نحوه اجرای تحقیق: (بیان نوع روش تحقیق و علت انتخاب آن)

با استفاده از نرم افزار دلفی به طراحی و برنامه‌نویسی کلیات مفاتیح‌الجنان پرداخته شده است و از نرم افزارهای سی‌شارپ، اکسس، اوتوران سازی، فتوشاپ و فلش برای زیباتر نشان دادن نرم افزار چندرسانه‌ای طراحی شده، بهره گرفته شده است.


قیمت نرم افزار به صورت توافقی می باشد برای ارتباط بیشتر با شماره 09353414749 در تماس باشید.

بالا