امروز: چهارشنبه 12 مهر 1402
مقدمه فعالیت غیر معمول باكتری‌ها در دستگاه ادراری علایمی را ایجاد می‌كند كه به عنوان عفونت ادراری شناخته می‌شوند عفونت‌های ادراری بسیار شایع و متنوع هستند دختران از نقطه نظر ساختاری و كاركردی، بیشتر در معرض عفونت‌های ادراری قرار دارند اهمz علل ساختاری عفونت‌پذیری دختران در دستگاه ادراری به قرار
دسته بندی پزشکی
بازدید ها 1,837
فرمت فایل ppt
حجم فایل 487 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17
28,800 تومان
پاورپوینت پیلونفریت در كودكان

مقدمه
فعالیت غیر معمول باكتری‌ها در دستگاه ادراری علایمی را ایجاد می‌كند كه به عنوان عفونت ادراری شناخته می‌شوند. عفونت‌های ادراری بسیار شایع و متنوع هستند.
دختران از نقطه نظر ساختاری و كاركردی، بیشتر در معرض عفونت‌های ادراری قرار دارند. اهمz علل ساختاری عفونت‌پذیری دختران در دستگاه ادراری به قرار زیر است:
1- طول مجرای ادرار در خانم‌ها كمتر است.
2- خانم‌ها پروستات ندارند. این غده تنها در آقایان وجود دارد. در ترشحات پروستات «تركیبات روی دار» وجود دارد كه سبب مرگ عوامل عفونی می‌شود. علایم تحریكی ادرار شامل تكرر، نیاز شدید به دفع ادرار، شب ادراری و سوزش در اكثر موارد وجود دارند، درد در ناحیه پایین  كمر و شكم نیز وجود دارند. از بین عفونت‌های ادراری، دو عفونت پیلونفریت حاد و مزمن در كودكان شایع‌تر است.
پیلونفریت حاد:
پیلونفریت حاد یعنی عفونت حاد نسج كلیه و دستگاه جمع‌كننده ادرار. این بیماری در جنس مونث شایع است. سه گروه از آن‌ها بیشتر در معرض این عفونت هستند:
دختر بچه‌های دبستانی
دختران در زمان شروع بلوغ
زنان بعد از ازدواج و شروع مقاربت
نسج كلیه از دو طریق عفونی می‌شود:
از طریق صعود عوامل عفونی از مثانه
از طریق خون

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا