امروز: یکشنبه 12 تیر 1401
هم بستگی ریز ساختارها و متغیرهای فرایندی در فولاد FSW HSLA65 آزمایش ها ترکیبات شیمیایی HSLA 65 (ASTM A945) که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته اند در جدول 1 فراهم شده اند ریز ساختارهای فلز اصلی شامل تصفیه کردن مناطق بالایی باینات می باشد که به صورت تصادفی در ماتریس فریت با اندازه ریز پلی گونال و با متوسط اندازه در حدود 8 میکرو متر فراهم شده
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 1,362
فرمت فایل docx
حجم فایل 510 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16
26,400 تومان
 مقاله همبستگی ریز ساختارها و متغیرهای فرایندی در فولاد FSW HSLA-65

هم بستگی ریز ساختارها و متغیرهای فرایندی در فولاد FSW HSLA-65

آزمایش ها

ترکیبات شیمیایی HSLA 65 (ASTM A945) که در این مطالعه مورد استفاده قرار گرفته اند در جدول 1 فراهم شده اند. ریز ساختارهای فلز اصلی شامل تصفیه کردن مناطق بالایی باینات می باشد که به صورت تصادفی در ماتریس فریت با اندازه ریز پلی گونال و با متوسط اندازه در حدود 8 میکرو متر فراهم شده اند، چنان چه در شکل 8 نشان داده شده است.

صفحات مورد آزمون از ضخامت 5/9 میلی متر به صورت صفحه پیچیده با قطر 762 میلی متر در جهت طولی و 3/203 میلی متر در پهنا آماده شده بودند. محور طولانی مربوط به صفحه آزمون موازی با مسیر پیچیده شده بود. هر صفحه براساس دو سطح به آهستگی برای برطرف کردن اکسید و فراهم ساختن مقیاس سطحی اولیه نسبت به جوشکاری در زمین فرو رفته بود. قبل از جوشکاری صفحات با متانول، روغن ها و گریس هایشان پاک شد. همه جوش ها تحت یک فرایند کنترل کننده عمیق شکل گرفته بود. نفوذ جزئی جوش ها به صورت موازات با مسیر پیچش صفحه ایجاد شده بود. آرگون در مقدار جریان 1/1 متر مکعب بر ساعت به عنوان گاز استحفاظی برای حمایت کردن هم از ابزار و هم سطح جوش از اکسیداسیون سطحی مورد استفاده قرار گرفته بود.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا