امروز: جمعه 4 اسفند 1402
در تجارت الكترونیك موفقیت تجاری تا حد زیادی به درك مشتری از ویژگی های معامله بستگی دارد در نتیجه ایجاد یك طبقه بندی برای خدمات آنلاین با تاكید روی دیدگاه مشتری مفید خواهد بود مشتری در بازار امروز به عنوان یكی از نیروهای قدرتمند مورد توجه است كه در تجارت الكترونیك نیز می تواند اهمیت یكسانی داشته باشد علاوه بر این انتظارات مشتری در مورد خدمات آن لای
دسته بندی مقالات ترجمه شده
بازدید ها 1,717
فرمت فایل docx
حجم فایل 217 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10
19,200 تومان
 مقاله طبقه بندی و مدیریت استرات‍‍ژیك خدمات در تجارت الكترونیك

طبقه بندی و مدیریت استرات‍‍ژیك خدمات در تجارت الكترونیك

توسعه طبقه بندی خدمات بر مبنای ادراك مشتری


از اواخر 1990 ،استفاده از وب سایتها به عنوان پل ارتباط بازاریابی با افزایش كاربران اینترنت افزایش یافت. پیشرفت فناوری اطلاعات سبب شد كالاها و خدمات گوناگونی بدون توجه به بعد زمان و مكان پدیدار شوند. نرم افزارهای پیشرفته منجر شد مشتریان و تجار تحت شرایط ایمن به خرید وفروش در اینترنت بپردازند. در نتیجه بازاریابی الكترونیكی به عنوان  مكانی مجازی برای معاملات آنلاین مورد توجه قرار گرفت. كه تلاش های بسیاری برای شناسایی عوامل موفقیت در تجارت الكترونیك صورت گرفت.

موارد بسیاری از موفقیت شركتهایی كه خدمات استاندارد به صورت الكترونیكی ارائه می دهند وجود دارد از قبیل شركت های نرم افزاری، كتاب فروشی ها و....در هر حال خدمات به دلیل ناملموس بودنشان  به سختی استاندارد شده و از طریق كانال آنلاین فرستاده می شوند. اما امروزه این مشكلات با پیشرفتIT به طور وسیعی حل شده و بسیاری از ارائه دهندگان خدمات به شكل سنتی، شروع به ارائه خدمات آنلاین كرده اند. در حال حاضر مسئله اصلی پیدا كردن راه هایی برای ارائه آنلاین خدمات و مدیریت موثر آنها است كه همانند كالاهای ملموس ارائه خدمات آنلاین نیاز به دید استراتژیك دارد.

مطالعات متعددی روی این مسئله صورت گرفته كه محدودیت های معینی داشته اند. ضمن احترام به مطالعات تجارت الكترونیك بخش زیادی از تحقیقات موجود روی كالاهای ملموس تمركز دارد. در مقایسه با وجود اینكه خدمات سهم عمده ای در معاملات تجارت الكترونیك دارند توجه اندكی به ارائه خدمات به صورت الكترونیكی شده است. اما شركت های موفقی وجود دارند كه خدمات مناسب آنلاین ارائه دادهو استراتژی های متناسب به كار می برند. این استراتژی ها باید متناب با نوع خدمت ارائه شده متفاوت باشند و بر اساس ویژگی های منحصر به فردخدمت برای ارائه آنلاین انتخاب شوند. بنابراین نیاز به ایجاد یك طبقه بندی خدمات در تجارت الكترونیكی و نیز بررسی استراتژی های مناسب برای گروه بندی آنها ضروری است. 

در تجارت الكترونیك موفقیت تجاری تا حد زیادی به درك مشتری از ویژگی های معامله بستگی دارد. در نتیجه ایجاد یك طبقه بندی برای خدمات آنلاین با تاكید روی دیدگاه مشتری مفید خواهد بود. مشتری در بازار امروز به عنوان یكی از نیروهای قدرتمند مورد توجه است كه در تجارت الكترونیك نیز می تواند اهمیت یكسانی داشته باشد. علاوه بر این انتظارات مشتری در مورد خدمات آن لاین نقش اساسی در شكل گیری رضایت آنها ایفا می كند.

برای غلبه بر محدودیت های مطالعات موجود و ارضائ نیازهای در حال ظهور در اینترنت این مقاله تلاش می كند تا یك طبقه بندی بر مبنای ادراك مشتری در معاملات خدمات آنلاین ایجاد كند . انتظار می رود نتایج برای بازاریابی و نتایج عملكردی تجارت آن لاین مفید باشند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا