امروز: پنجشنبه 3 اسفند 1402
در این مقاله سعی شده است تا علاوه بر آشنایی دانش آموزان با پدیده ی زلزله و علت و اثرات آن با مهمترین نکات پیشگیری قبل از وقوع ، حفظ ایمنی هنگام وقوع و امداد رسانی پس از وقوع زلزله آشنا شوند نکات آورده شده تنها منحصر به محیط آموزشی نیستند و دانش آموز با فراگیری آن ها می تواند آموخته های خود را در هر مکان دیگری تعمیم دهد برای آموزش نکات و تمرینات ،
دسته بندی زمین شناسی و نفت
بازدید ها 2,807
فرمت فایل doc
حجم فایل 57 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 20
15,600 تومان
زلزله چیست

مقدمه
 
زلزله چیست؟
 
پیش لرزه و پس لرزه
 
لرزه نگار چیست؟
 
آیا می دانید؟
 
پیش بینی زلزله
 
اثرات زلزله
 
نکات ایمنی قبل از وقوع زلزله
 
نکات ایمنی هنگام وقوع زلزله
 
امداد رسانی پس از وقوع زلزله
 
نتیجه
 
منابع
 
در این مقاله سعی شده است تا علاوه بر آشنایی دانش آموزان با پدیده ی زلزله و علت و اثرات آن با مهمترین نکات پیشگیری قبل از وقوع ، حفظ ایمنی هنگام وقوع و امداد رسانی پس از وقوع زلزله آشنا شوند. نکات آورده شده تنها منحصر به محیط آموزشی نیستند و دانش آموز با فراگیری آن ها می تواند آموخته های خود را در هر مکان دیگری تعمیم دهد. برای آموزش نکات و تمرینات ، مطالب به زبان ساده و با روش های عملی آسان انتخاب شده اند و دانش آموز می تواند آموخته های خود را در اختیار سایر افراد خانواده قرار دهد و یا شخصاً آن ها را آموزش دهد. اقدامات ایمن سازی را با همکاری آن ها انجام دهد و به اتفاق آن ها تمرینات را به طور دسته جمعی در منزل تکرار کند.
 
مطالب بخش های مختلف همگی پیرامون موضوع واحد کسب آمادگی در برابر زلزله است و این موضوع در سه مرحله ایمن سازی و تجهیز محیط ، عکس العمل مناسب هنگام وقوع زلزله و امداد رسانی بعد از زلزله بیان شده است.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا