امروز: سه شنبه 7 تیر 1401
فرمت فایل DOC مایکروسافت ورد داکیومنت ( قابل ویرایش ) چکیده جبران خلیل جبران2 در ششم ژانویه سال 1883، در خانوادة مارونی «جبران» در البشری3، ناحیه‎ای كوهستانی در شمال لبنان زاده شد در آن زمان، لبنان بخشی از سوریة بزرگ (شامل سوریه، لبنان و فلسطین) و یك ایالت تحت سلطه عثمانی بود، كه به منطقة لبنان حكومت خودمختار داده بود مردم لبنان، سال‎ها
دسته بندی زبان خارجه
بازدید ها 1,852
فرمت فایل doc
حجم فایل 44 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 40
26,400 تومان
مقاله آموزشی زندگی نامه جبران خلیل جبران

چکیده:

جبران خلیل جبران2 در ششم ژانویه سال 1883، در خانوادة مارونی «جبران» در البشری3، ناحیه‎ای كوهستانی در شمال لبنان زاده شد.
در آن زمان، لبنان بخشی از سوریة بزرگ (شامل سوریه، لبنان و فلسطین) و یك ایالت تحت سلطه عثمانی بود، كه به منطقة لبنان حكومت خودمختار داده بود. مردم لبنان، سال‎ها برای استقلال از حكومت عثمانی جنگیده بودند. و بنا بود خود جبران هم بعدها به این جنبش بپیوندد و یكی از اعضای فعال آن شود. منطقة لبنان، به خاطر دخالت‎های خارجی كه به نفرت مذهبی میان مسیحیان، به ویژه فرقة مارونی و مسلمانان دامن می‎زد، منطقه‎ای پردردسر بود. بنا بود بعدها جبران فرقه‎های مذهبی گوناگون را با یكدیگر متحد كند و بدین وسیله كینه‎ها و نفرت‎های مذهبی گوناگون را با یكدیگر متحد كند و بدین وسیله كینه‎ها و نفرت‎های مذهبی را از بین ببرد. فرقة مارونی كه در دورة اشتقاق در كلیسای بیزانسی در قرن پنجم پس از میلاد بنیان‎گزاری شده بود، گروهی از مسیحیان سوریه را دربرمی‎گرفت كه به پیروی از راهبی به نام مارون4 قدیس، فرقه و اصول فكری خود را شكل دادند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا