امروز: شنبه 22 مرداد 1401
فرمت فایل DOC مایکروسافت ورد داکیومنت ( قابل ویرایش ) چکیده مولانا روز ششم ربیع الاول سال 604 ه ق سی ام سپتامبر 1207 میلادی در بلخ به دنیا آمد پدرش واعظ سر شناس شهر ، بهاءالدین محمد معروف به بهاء ولد بود در منابعی كه پس از شهرت مولانا نوشته شده بهاء ولد را از مشایخ صوفیان كبروی و دارای لقب سلطان العلماء می بینیم و از خود او نقل شده كه
دسته بندی زبان و ادبيات فارسي
بازدید ها 1,591
فرمت فایل doc
حجم فایل 18 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 5
15,600 تومان
مقاله آموزشی زندگی نامه مولانا

چکیده:

مولانا روز ششم ربیع الاول سال 604 ه ق / سی ام سپتامبر 1207 میلادی در بلخ به دنیا آمد . پدرش واعظ سر شناس شهر ، بهاءالدین محمد معروف به بهاء ولد بود . در منابعی كه پس از شهرت مولانا نوشته شده بهاء ولد را از مشایخ صوفیان كبروی و دارای لقب سلطان العلماء می بینیم و از خود او نقل شده كه این لقب را پیامبر در خواب به او عطا كرده است .
اما نوشتن سرگذشت مردی چون مولانا جلال الدین محمد ، كار آسانی نیست ، مردی كه درباره او هر چه بگویند و بنویسند ، باز هم ناگفته ها بسیار است و آفریننده مثنوی مردی است به نام محمد ، با لقب جلال الدین ، كه دوستان و یاران نزدیك او را مولانا می خواندند و در منابع دست اول شرح احوال او ، و نیز آثاری چون مقامات شمس به همین لفظ مولانا از او یاد شده ، و آنچه را به او منسوب بوده با صفت مولوی توصیف كرده اند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا