امروز: سه شنبه 18 مرداد 1401
فرمت فایل DOC مایکروسافت ورد داکیومنت ( قابل ویرایش ) چکیده بدون تردید ، تحقیق و دقت مورخان درباره زندگانی بزرگان در خور ستایش است ، ولی تا جائیكه بر غموض روح آنها روشنی بریزد پس جستجو و تفحص باید گرد اموری دور زند كه در پرورش شخصیت و جهت سیر معنوی آنها موثر باشد ، ورنه سیاه كردن صفحاتی از نقل اقوال مختلفه ، راجع به سال تولد و ماه ، وفات
دسته بندی زبان و ادبيات فارسي
بازدید ها 1,402
فرمت فایل doc
حجم فایل 53 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 23
26,400 تومان
مقاله آموزشی زندگی نامه سعدی

چکیده:

بدون تردید ، تحقیق و دقت مورخان درباره زندگانی بزرگان در خور ستایش است ، ولی تا جائیكه بر غموض روح آنها روشنی بریزد . پس جستجو و تفحص باید گرد اموری دور زند كه در پرورش شخصیت و جهت سیر معنوی آنها موثر باشد ، ورنه سیاه كردن صفحاتی از نقل اقوال مختلفه ، راجع به سال تولد و ماه ، وفات وعده اولاد و سفرهای بیحاصل و حتی پیدا كردن مممدوحین شاعری ، خبر ملال ثمری ندارد ، مگر اینكه فرض شود این وقایع در تكوین معنویات او تاثیری داشته است . فعلا نوازش امیری یا قهر و غضب او در برانگیختن طبع شاعری كمك كرده باشد.
امیل لودویك در نگارش شرح زندگی گوته و بیسمارك خیلی به حاشیه پرداخته ، از دوران كوركی و محیط اجتماعی آندو سخن گفته و حتی حوادث ناچیز بسیاری از دوران صباوت گوته و رسوم اعیان پروس را بیان كرده است ، ولی همه آنها به نحوی در تكوین شخصیت این سیاستمدار و آن فرزانه بزرگ موثر جلوه می كند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا