امروز: سه شنبه 25 مرداد 1401
این رساله دارای صفحات تصویری و نتیجه گیری کامل میباشد
دسته بندی آزمون ارشد
بازدید ها 1,283
فرمت فایل docx
حجم فایل 790 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 73
43,200 تومان
تحقیق تصویر سازی کتاب کودک (رشته گرافیک)

چکیده

تصویر سازی را در زبان فرانسه و انگلیسی به Illustration   می شناسند. در زبان عربی «مصور» کسی است که کار تصویرگری و تصویر سازی را برعهده دارد.

خداوند در قرآن کریم از خود به عنوان مصور یاد می کند.

«هوالله الخالق الباری المصور له الاسماء الحسنی»  سوره ی حشر آیه ی 24.

اوست خدایی که آفریدگار است، صورت بخش است، اسم های نیکو از آن اوست.

در تاریخ هنر همه ی آنهایی که دستی به قلم داشتند و می توانستند با ابزارهای مختلف و روش های گوناگون موضوع و مفهوم خاصی را به تصویر بکشند، با عنوان تصویر ساز شناخته می شوند.

باورها و انگیزه های دینی، اجتماعی و در پاره ای از موارد، تفکرات توهم آمیز انسان را از آغاز حضورش بر کره ی خاکی وا داشته است تا به بکارگیری از این شیوه ی هنری، راوی وقایع تاریخی و مسائل مختلف روزمره ی زندگی خود باشد.

تصویر سازی و نگارش ، در حقیقت ریشه ی مشترکی دارند. امروزه از حروف و تصویر سازی بدون هیچ گونه تمایزی برای توضیح موضوعی استفاده می کنیم. هرکدام، به منظور برقراری ارتباط و ایجاد یک تصویر ذهنی مطمئن به کار گرفته می شوند.

موضوع برقراری ارتباط ممکن است با یررسی تصویر سازی گله ای از گوزن های شمالی باشد که توسط انسان اولیه با کمک خطوط ساده روی سنگ یا دیوار غارها ترسیم شده است، در مطالعه بر روی آنها، می توان براساس نشانه شناسی به اطلاعاتی دست یافت.

«از یک جهت همه ی هنرها جنبه تصویر سازانه داشته اند و از جهتی، تصویرسازی خود به عنوان ادبیات مقدماتی بشر محسوب می شود. نیاز به نوشتن ساده ترین هدف انسان در تصویر سازی های اولیه است».

در حال حاضر تصویر سازان در زمینه های گوناگون فعالیت دارند. تصویر سازی مطبوعاتی، کتاب‌های کودکان، علمی، فرهنگی، فیلم های نقاشی متحرک (انیمیشن) و ... از جمله فعالیت هایی است که تصویرگران امروزی به آن می پردازند.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا