امروز: جمعه 7 مهر 1402
این تحقق در فرمت word و قابل ویرایش بوده، خیلی منظم و با مطالب خیلی مفید و خوب که از سایتهای مختلف جمع آوری شده است برای شما مخاطب عزیز ارائه داده میشودامیدوارم بهره کامل ببرید
دسته بندی مدیریت مالی
بازدید ها 1,131
فرمت فایل docx
حجم فایل 84 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 23
32,400 تومان
سازمان شبدری

فهرست مطالب

چکیده.

مقدمه.

سازمان های شبدری..

کار به صورت باشگاه کاری..

سازمان ها با دانش و کارایی متفاوت..

حداکثر استفاده از استعدادها

انواع فرهنگ های سازمان.

1-فرهنگ قدرتی (چماقی)

2- فرهنگ ایفای نقش (قالب مندی)

3- فرهنگ وظیفه گرایی..

4- فرهنگ اصالت فرد

اداره سازمان شبدری از نظر چارلز هندی..

نتیجه گیری

منابع.

 

چکیده

دنیای تغییر به این  دلیل تغییر می کند که سازمان ها شیوه های کار خود را تغییر می دهند در همین حال سازمان ها مجبورند خود را با محیط خویش و دنیای در حال تغییر به طور مداوم تغییر دهند و اثر بخشی خود را که تالکوت پاسونز آن را AGIL خوانده است، بالا ببرند. امروزه در دنیای چالش برانگیز، سازمان ها برای ادامه حیات خویش به افراد هوشمند نیاز دارند که کارهای هوشمندانه انجام دهند.

اداره کردن افراد هوشمند در سازمان ها حساس تر از اداره کردن کارگران یدی در سازمان ها است. این افراد هوشمند در سازمان ها کارهای هوشمندانه انجام می دهند و سازمان های جدیدی را با ساختارهای نوین شکل می دهند که تمام شرایط و ویژگی های لازم را برای انطباق با تغییرات محیطی داشته باشند. یکی از این سازمان های جدید سازمان شبدری می باشد. سازمان های شبدری شبیه به ساقه های شبدر هستند که به هر یک از ساقه هایش سه برگ چسبیده است و هر یک نشان دهنده نوعی فعالیت جداگانه است. ضمن اینکه به ساقه اصلی، یعنی هسته مرکزی چسبیده اند.

در سازمان های شبدری به جای یک نیروی کار، سه نیروی کار وجود دارد که میزان تعهد هر یک به سازمان متفاوت است. ترتیب قراردادهایشان با هم فرق می کند و انتظارات متفاوتی دارند. هر یک از آنها باید به شیوه های متفاوتی اداره شوند و به هر یک باید متناسب با کارشان حقوق پرداخت شود. در سازمان شبدری، به ازای کار خوب، حق الزحمه خوب پرداخت می شود. در سازمان شبدری، کار خوب ژاداش می گیرد و الا دیگر خوبی باقی نخواهد ماند. به این دلیل پیمان ها در حال حاضر بسیار روشن تر و از بسیاری جهات سالم ترند.

سازمان شبدری اگر خود بر آن حاکم باشد، برای کارهای خسته کننده قرارداد می بندد و در ازای اخذ نتیجه، حق الزحمه و پاداش به عنوان انگیزش موجب رفع خستگی می شود.

" سازمان های موفق امروز، آنهایی هستند که به استقبال تغییر می روند.

سازمان هایی که هنوز در مقابل تغییر مقاومت می کنند، در واقع با قاعده بازی در این عصر آشنا نیستند."

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا