امروز: چهارشنبه 12 مهر 1402
این بررسی از 10 مقاله که در سال های اخیر در این زمینه انجام شده خلاصه نویسی شده ودر حدود 30 صفحه هم به زبان انگلیسی و هم فارسی نگاشته شده است استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در شبكه های توزیع انرژی با عنوان منابع تولید پراكنده برای بارهای مصرفی پراكنده و كم در یك منطقه می تواند راهكار مناسبی جهت كاهش هزینه­های اقتصادی ، كاهش آلودگی محیط زیست و ا
دسته بندی برق
بازدید ها 1,340
فرمت فایل pdf
حجم فایل 2.318 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 120
49,200 تومان
بهره برداری ازشبکه های توزیع در حضور منابع تولید پراکنده

باسلام. دوستان عزیز این مجموعه یکی از جدیدترین کارهای و پژوهش های انجام شده در هفته اخیر مرداد ماه میباشد که توسط یکی از متخصصین خدمات دانشجویی ما انجام شده بود برای معرفی شخصی به دانشگاه مورد نظرش. پس 100 درصد قول میدهیم اینکار تا کنون در هیچ سایتی قرار نگرفته و برای اولین بار در اینجا برای استفاده سایر کاربران و دانشویان بارگذاری میشود این بررسی دقیق در حدود اویل مرداد ماه 95 شروع و چند روز پیش به اتمام رسیده است.

این مجموعه درباره تحقیق ای با موضوع بهره برداری ازشبکه های توزیع در حضور منابع تولید پراکنده در رشته برق میباشد. این بررسی از 10 مقاله که در سال های اخیر در این زمینه انجام شده خلاصه نویسی شده ودر حدود 30 صفحه  هر کدام از مقالات این مجموعه میباشد و مجموعا 120 صفحه هم به زبان انگلیسی و هم فارسی نگاشته شده است. گفتنیست در این مجموعه هر دوفایل فارسی و انگلیسی این بررسی با ذکر منابع هم در قالب word و هم pdf قرار گرفته است و مجموعا این محصول حاوی چهار فایل میباشد:فایل انگیسی در قالب word و pdf  و فایل فارسی نیز همینطور. درضمن در این بررسی نمودارها و جدوال منظم و زیبایی نیز مربوط به موضوع رسم  هرکدام تجزیه و تحلیل ده است. که در هیچ یکی از مقالات قدیمی کار نشده بود. خرید این محصول به دوستان رشته برق توصیه میکنیم تا در بین اولین ها باشند.

چكیده :

استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر در شبكه های توزیع انرژی با عنوان منابع تولید پراكنده برای بارهای مصرفی پراكنده و كم در یك منطقه می تواند راهكار مناسبی جهت كاهش هزینه­های اقتصادی ، كاهش آلودگی محیط زیست و افزایش بهره وری انرژی گردد . از آنجایی كه مهمترین هدف از استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر كاهش هزینه هاست لذا لازم است تا بررسی های اقتصادی دقیقی برای شبكه های توزیع مورد نظر صورت گیرد ونوع منبع انرژی تجدیدپذیر و مقدار انرژی تولید شده با توجه به سایر پارامترهای شبكه نظیر بارهای مصرفی ، هزینه احداث و بهره برداری این نیروگاهها و مقایسه آن با هزینه سوخت مصرفی نیروگاهها و شبكه های برق سراسری موجود مد نظر قرار گیرد از این رو در فصل دوم ابتدا به بررسی ویژگی های اقتصادی منابع انرژی تجدیدپذیر پرداخته و سهم این انرژی ها را در ایران و سایر كشورهای جهان مورد بررسی قرار می دهیم . سپس به بررسی مسائل اقتصادی و میزان بهره وری انرژی در صورت استفاده از چنین منابعی به منظور تولید انرژی الكتریكی می پردازیم . آن گاه نرم افزارهای تخصصی VIPOR, HOMER ویژه بررسی های اقتصادی استفاده از منابع انرژی تجدید پذیر در شبكه های توزیع معرفی شده و میزان صرفه جویی های اقتصادی و بهره وری انرژی را در صورت استفاده از منابع تجدیدپذیر با انجام شبیه سازی های نمونه و بررسی نتایج آن ها مورد بررسی قرار می دهیم .

استفاده از مولدهای پراكنده DG در سیستم توزیع ، منافعی را برای شركت های تولید كننده ، مصرف كنندگان برق و به طور كلی جامعه به هم راه دارد . كاهش تلفات خطوط ، بهبود پروفیل ولتاژ ، كاهش انتشار گازهای آلاینده ، آزادسازی ظرفیت سیستم های توزیع و انتقال ، به تعویق افتادن سرمایه گذاری برای توسعه شبكه ، ارتقاء بهره وری و افزایش امنیت برای بارهای حساس و پراهمیت شبكه های توزیع از نتایج مثبت بكارگیری DG برای تولید كنندگان و مصرف كنندگان انرژی در شبكه است . در فصل چهارم ویژگیهای سیستمهای DG و اثرات مثبت آنها را در شبكه توزیع از دیدگاه عمومی ، فنی و اقتصادی تشریح كرده ، شاخصهای سودمندی برای ارزیابی عملكرد این سیستمها در شبكه از نظر ولتاژ ، تلفات و اثرات زیست محیطی ارائه می­كنیم. شاخص دیگری تعریف می كنیم با عنوان شاخص حساسیت با هدف اصلاح ولتاژ شینهای شبكه كه بر اساس آن مكان یابی سیستمهای فتوولتاییك PV به عنوان نوعی مولد پراكنده با استفاده از الگوریتم گراف تلفیق شده با تحلیل حساسیت انجام و ارائه شده است . نتایج حاصل از این
مكان یابی بر ولتاژ و تلفات شبكه ارائه می شود و در نهایت سودمندی این سیستمها را با استناد به شاخصهای سودمندی نیز نشان می دهیم.

مطالعات گذشته شبکه و توان توزیع شده تنها روی بهینه‌سازی پخش بار میکروگرید یا تلفات توان تجدید ساختار، متمرکز است. بطور معمول رویکرد توزیع اقتصادی بار میکروگرید، شبکه توزیع را تامین نمی‌کند. تجدید ساختار معمولاً تولیدات پراکنده را در نظر نمی گیرد. بنابراین ضروری است تا این دو زیر مسئله را به منظور مفید بودن به کل شبکه با هم دیگر تلفیق کرد(یکی کرد). در این مقاله، یک راه حل مجتمع که از دو پخش بار میکروگرید و تجدید ساختار شبکه محافظت می‌کند، پیشنهاد شده است. ذات تصادفی باد، PV و بار در نظر گرفته می‌شود. پیش‌بینی اطلاعات باد، PV و بار در نظر گرفته شده است. چهار طرح بهینه‌سازی برای حل مسئله اتخاذ شده است. نتایج مشاهده شده نشان می‌دهد که چهار تکنیک بهینه‌سازی همه قادر به حل این مسئله هستند با بکار بردن رویکرد مجتمع، میکروگرید می‌تواند بطور موثر درون شبکه ملحق شود. شبکه می‌تواند بسیار موثر خودش را وفق دهد تا به منابع انرژی تجدیدپذیر اجازه بهره‌برداری دهد.از آنجا که در طی سالیان اخیر استفاده از منابع تولید پراکنده رشد چشمگیری داشته است ، ضروری است که تاثیرات آن ها بر روی بهره برداری از سیستم توزیع مورد بررسی قرار گیرد. در مسئله بهره برداری بهینه از سیستم های توزیع انرژی الکتریکی در حضور منابع تولید پراکنده ، بایستی مصالحه ای بین مقدار منبع تزریق شده در محل های بهینه ، حداقل سازی تلفات توان و هزینه حاصل از گسترش شبکه پیدا نمود.

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا