امروز: چهارشنبه 12 مهر 1402
خط تولید انواع سس( گوجه فرنگی و سس فلفل و سس مایونز) در 10 اسلاید
دسته بندی طرح های توجیهی و کارآفرینی
بازدید ها 1,128
فرمت فایل pptx
حجم فایل 1.593 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 10
15,600 تومان
خط تولید انواع سس( گوجه فرنگی و سس فلفل و سس مایونز)

در این پاورپوینت به شرح مطالب زیر به همراه عکسها و تصاویر جذاب پرداخته ایم.

سس ساده‌ترین روش برای تبدیل غذای معمولی به غذای خاص است، ماده‌ای است که برای لذیذ کردن، بهبود و تکمیل طعم فرآورده‌های غذایی به‌کار می‌رود. سس، مایع غلیظی است که برای طعم و مزه دادن به انواع غذاها، سالاد، اردور یا جذاب نمودن ظاهر غذا به کار می‌رود. زمانی که سس به مواد غذایی اضافه می‌شود، خواص حسی ما را تغییر یا تشدید می نماید... .

::انواع سس
سس كچاپ
سس مایونز
سس سالاد
سس خردل

 

اساس روش تولید سس های مختلف در اختلاط مواد اولیه و بوجود آودرن امولسیون یکنواخت و مناسب است. معمولاً تولید سس ها به طریق صنعتی با شیوه غیر پیوسته و پیوسته تولید می گردد... .

جهت تعلیق گلبول های چربی در آب یا قطرات آبی در چربی از امولسیفایر استفاده می شود.
بدون امولسیفایر سس مایونز به دو فاز جداگانه آب و روغن تبدیل می گردد. امولسیون مایونز توسط زرده تخم مرغ مستحکم می شود ولی ترکیبات فعال زرده تخم مرغ فسفلیپیدهاست که مهمترین آن بنام لستین است... .


جهت تولید سس مایونز می بایستی مواد اولیه بر اساس فرمولاسیون واحد(فرومولاسیون می باستی به تأیید وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برسد) توزین گردد و در صورتیکه نیاز به آماده سازی دارند، عملیات آماده سازی صورت گیرد و سپس اختلاط این مواد صورت گرفته و در نهایت توسط هموژنیزاتور بافتش یکنوخت گردیده و توسط پرکن در شیشه های مربوطه پر گردیده و بسته بندی می گردد... .

سس سالاد نیز به جهت پائین بودن PH(کمتر از 5/4) نیازی به پاستوریزاسیون ندارد.
جهت تولید سس گوجه فرنگی(کچاپ) یا از گوجه فرنگی خام استفاده می شود و یا از رب بریکس 28 در صورتیکه از گوجه فرنگی خام استفاده می شود می بایستی مراحل شستشو- خرد کردن و... .

 

جهت تولید سس خردل مواد اولیه بر طبق فرمولاسیون وزن شده و به مخلوط کن تحت خلأ ریخته شده و هم زده می شود سپس بتدریج روغن و خمیر نشاسته به مخلوط اضافه گردیده و هم زده می شود... .

 

لیست اجزای خط تولید سس
1- دستگاه سورتینگ ، تمام استنلس استیل
2 – دستگاه شستشوی گوجه پس از جدا سازی مواد آلوده و زائد
3 – دستگاه خردكن ( كراشر ) – نوع حلزونی تمام استنلس استیل
4 – دستگاه پری هیتر ( هات بریك )
5 – دستگاه صافی توربو ( پالپر )

و... .

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا