امروز: چهارشنبه 17 خرداد 1402
لیست موضوعات مقدمه برنج آپلند چیست؟ مقایسه ارقام upland vs lowland محاسبه ی هزینه تولید برنج نتیجه گیری برنج یکی از گیاهان قدیمی و غذای عمده بیش از نیمی از مردم جهان است در طول سالیان متمادی اکثر دانشمندان توجه کمی به این محصول نموده اند چون برنج غذایی مهم در کشورهای توسعه یافته نبوده است تا سال 1971 فقط هفت کتاب در مور
دسته بندی کشاورزی
بازدید ها 1,531
فرمت فایل ppt
حجم فایل 485 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 7
15,600 تومان
پاورپوینت برنج آپلند

لیست موضوعات

مقدمه

برنج آپلند چیست؟

مقایسه ارقام

upland vs lowland

محاسبه ی هزینه تولید برنج

نتیجه گیری

...

برنج یکی از گیاهان قدیمی و غذای عمده بیش از نیمی از مردم جهان است. در طول سالیان متمادی اکثر دانشمندان توجه کمی به این محصول نموده اند. چون برنج غذایی مهم در کشورهای توسعه یافته نبوده است.

تا سال 1971 فقط هفت کتاب در مورد برنج در انگلستان انتشار یافته است. تأسیس انستیتو تحقیقات برتج تحت عنوان IRRI در سال 1960 و پیشرفت های سریع در اصلاح و تولید برنج آن را به یک محصول قابل توجه تبدیل نموده ایت که برنامه های اصلاحی ان در جهت ارقام پاکوتاه، ساقه ضخیم، کودپذیر و روز خنثی بودن انجام گرفته است.

برنج مربوط به خانواده گراس ها می باشد و دارای ریشه افشان است که شامل یک ریشه سمینال و ریشه نابجا که از گره پایه بوجود آمده می باشد و میوه غلاف دار آن شلتوک نامیده می شود.

...

برنج عموماً یک محصول نیمه آبزی که به خوبی با شرایط غیر هوازی خاک سازگار شده، توصیف می شود.

ارقامی از برنج با شرایط هوازی و خشک خاک سازگاری یافته اند، این ارقام به عنوان برنج آپلند یا برنج کوهی شناخته می شوند. در مقابل ارقام برنج های مناطق پست (Low Land) یا غرقابی می باشند.

برنج آپلند را می توان با تولید برنج هایی که نیاز به ایجاد آب بند برای نگهداری آب ندارند متمایز کرد.

معمولاً مزارع برنج آپلند قبل از فصل باران کشت می شوند بذر برنج بر روی بستر تهیه شده پخش می شود. بستر کشت می تواند بصورت کپه ای یا شنی به روشی باشد که آب را نگه داشته و یا آنرا بی اثر کند. عملکرد برنج آپلند به دلیل نا منظم بودن بارندگی و کنترل ضعیف علفهای هرز و استفاده کم از کودهای شیمیایی مورد نیاز و شیوع بیماری های کم می باشد. به عنوان مثال در شمال کشور حداکثر 3 تن در هکتار.

در مناطقی که فقط برای برنج آپلند مناسب است کشت دیگر غلات (سورگوم، ذرت و ارزن) که تحمل بیشتری به خشکی دارند ممکن است مناسب باشد.

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا