امروز: شنبه 22 مرداد 1401
این تحقیق در 20صفحه و در قالب word و طبق فرمت دانشگاهی تهیه و تنظیم شده است که از مطالب مفید و خوبی در حوزه اصلاح نباتات بخصوص باقلا استفاده شده است جهت مشاهده فهرست و مقدمه این تحقیق به قسمت توضیحات مراجعه فرمائید
دسته بندی کشاورزی
بازدید ها 1,068
فرمت فایل docx
حجم فایل 1.673 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 20
34,800 تومان
تحقیق درس اصلاح نباتات خصوصی(باقلا)

فهرست

مقدمه.

بخش یك: مواد والدینی..

بخش دو: پرورش گیاه

.A مزرعه.

.B اتاق رشد و گلخانه.

بخش سه: ویژگی های گل ها

بخش چهار: هیبریداسیون مصنوعی و گرده‌ افشانی‌ خود بخود.

.A تجهیزات..

.B آماده سازی مادینه.8

.C گرده افشانی..

.D عامل های موثر بر كارایی و بازده

بخش پنج: هیبریداسیون طبیعی..

بخش شش:  رشد و نمو دانه، برداشت، و ذخیره سازی..

منابع

 

----------------

مقدمه

باقلا[1] یك بنشن[2](لگوم) تك ساله است كه گمان می رود در افغانستان(لدیزنسكی[3]، 1975) یا خاور نزدیك(زهاری[4]، 1977) بوجود آمده است. هیچ نیا و جدّ وحشی از این گیاه یافت نشده است. باقلا در حال حاضر به عنوان یك محصول فصل خنک در آب و هوای زیر استوائی و مدیترانه ای و عمدتاً به عنوان یک محصول بهار کاشته در آب و هوای معتدل رشد کرده است. برخی ارقام نسبتاً مقاوم  کاشت زمستانه در انگلستان و فرانسه اتفاق می افتد. در سال 1971، آمار سازمان غذا و كشاورزی[5](FAO) نشان داد چین 3 میلیون هكتار خارج از برآورد جهانی  4.7 میلیون هکتاری داشته است؛ کشورهای مهم دیگر تولید باقلا عبارتند از: ایتالیا، اسپانیا، بریتانیا، مصر، اتیوپی، مراکش و مکزیک.

محتوای پروتئین دانه از 25 تا 35 درصد ماده خشک متفاوت است. باقلای از نوع equina و باقلای از نوع  minor دانه ریز ممکن است با همان ماشین آلات مورد استفاده برای بذركاری و برداشت غلات انجام شوند. این نوع از باقلاها عمدتاً به عنوان بخشی با پروتئین بالا در خوراک دام مورد استفاده قرار می گیرند. در حالی كه باقلای از نوع major[6] دانه بزرگ عمدتاً  به عنوان غذای انسان به شكل تازه، كنسرو شده یا خشک استفاده می شود. گاهی اوقات باقلا در مخلوط هایی با گونه های دیگر برای علوفه یا کود سبز مورد استفاده قرار می گیرد.

 


[1] . faba bean (Vicia faba)

[2] . legume

[3] . Ladizinsky

[4] . Zohary

[5] . Food and Agriculture Organization (F AO)

[6] . V. faba major

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا