امروز: پنجشنبه 9 آذر 1402
هدف از این تحقیق طراحی المانهای یک تقویت کننده برای رسیدن به یک بهره مشخص با استفاده از الگوریتم ژنتیک می باشد در واقع با استفاده از این تحقیق کافی است که مشخص کنید به چه بهره ای نیاز دارید ، در این صورت برنامه به یافتن المانهای مدار می پردازد محیط تحقیق ، نرم افزار Matlab می باشد
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 2,125
فرمت فایل rar
حجم فایل 202 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 27
43,200 تومان
یافتن المانهای تقویت کننده های امیتر  و کلکتور مشترک برای رسیدن به بهره خواسته شده  با استفاده از الگوریتم ژنتیک

الگوریتم ژنتیک یک روش بهینه سازی عددی است که براساس اصول داروین و با الهام از انتخاب طبیعی و ژنتیک طبیعی کار می کند. رقابت میان موجودات زنده برای تصاحب منابع مشترک محدود، باعث می شود که کارآمدترین افراد در این رقابت پیروز شده و در انتقال ژن ها به نسل بعدی، نقش مؤثرتری داشته باشند. نتیجه این امر، برازندگی بیشتر افراد هر نسل و نیز سازگاری بیشتر افراد در نسل های بعدی با شرایط حاکم بر محیط اطراف خواهد بود. الگوریتم ژنتیک یکی از مجموعه روش های تکاملی است . این روش مناسبترین رشته ها را از میان بقیه رشته ها که بصورت تصادفی ایجاد ایجاد شده اند انتخاب می کند . در واقع منظور از بهترین رشته، رشته هایی هستند که بهینه ترین مقدار تابع ارزش را دارا هستند.

هدف از این تحقیق طراحی المانهای یک تقویت کننده برای رسیدن به یک بهره مشخص با استفاده از الگوریتم ژنتیک می باشد . در واقع با استفاده از این تحقیق کافی است که مشخص کنید به چه بهره ای نیاز دارید ، در این صورت برنامه به یافتن المانهای مدار می پردازد . محیط تحقیق ،  نرم افزار Matlab می باشد.

این مجموع شامل موارد زیر است:

1- فایل تحقیق که قابلیت اجرا با نرم افزار MATLAB را دارد. ( 500 خط برنامه نوشته شده)

2- گزارش کامل تحقیق به همراه توضیح تمامی خطوط برنامه نوشته شده

3- یک مقاله آماده برای ارائه در کنفرانس و یا ژورنال. لازم به ذکر است که این مقاله در هیچ کنفرانس و یا ژورنالی ارائه نشده است.

 

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا