امروز: دوشنبه 10 مهر 1402
کمپروسور نوع انتخاب کمپروسور برای هر کارگاه بایستی با توجه به میزان فشار کاری و مقدار مصرف مورد نیاز تهیه گردد و با توجه به این دو نکته یعنی فشار کاری ومقدار تولید جهت مصرف کمپروسورها را به دو دسته تقسیم می کنند دسته اول که طبق قانون تراکم کار می کنند یعنی اینکه هوا را در فضای محبوس کرده وآن وقت فضای موجود را کوچکتر می نمایند این دسته شامل کمپروس
دسته بندی مکانیک
بازدید ها 1,680
فرمت فایل docx
حجم فایل 2.148 مگا بایت
تعداد صفحات فایل 27
28,800 تومان
گزارش کار آزمایشگاه هیدرولیک و پنوماتیک

کمپروسور:

نوع انتخاب کمپروسور برای هر کارگاه بایستی با توجه به میزان فشار کاری و مقدار مصرف مورد نیاز تهیه گردد و با توجه به این دو نکته یعنی فشار کاری ومقدار تولید جهت مصرف کمپروسورها را به دو دسته تقسیم می کنند: دسته اول که طبق قانون تراکم کار می کنند یعنی اینکه هوا را در فضای محبوس کرده وآن وقت فضای موجود را کوچکتر می نمایند این دسته شامل کمپروسورهای پیستونی و پیستون دورانی است.

    دسته دوم که طبق قانون سیالات کار می کنند یعنی این که هوا را از یک طرف مکیده و از طرف دیگر به علت شتاب ایجاد شده فشرده می گردد.(توربین)

     کمپروسور باید در مکانی سر بسته و در جایی که رفت وآمد نباشد نصب گردد. کمپروسور دو صافی دارد: صافی اولیه و صافی ثانویه، صافی اولیه توری سیمی که در موتورخانه در دریچه های ورودی موتورخانه نصب می شود و صافی ثانویه فیلتری است که روی خود کمپروسور نصب می شود. وسیله ای که با آن کمپروسور را به حرکت در می آوریم موتور الکتریکی است.

    پارامترهایی که ما از کمپروسور نیاز داریم فشار بالا وحجم بالا می باشد.

    انواع کمپروسور:

1-پیستونی 2-سیالی محوری وشعاعی 3-رادیال 4-پرهای 5-پیچی(اسکرو) 6-روتس و.....

      کمپروسوری طبقه ای است که هر دو سیلندر یک فیلتر نصب شده باشد در غیر اینصورت کمپروسور طبقه ای نیست. کمپروسورها در ساعت 10 الی 20 دفعه برای خنک شدن خاموش می شوند. در جاهایی که مصرف کم داریم از کمپروسور پیستونی استفاده می کنیم و در جاهای دیگر از انواع دیگر. در جاهایی که کمپروسور پیستونی جوابگو نباشد از کمپروسور اسکرو استفاده می شود زیرا کمپروسور اسکرو دائم کار است و مانند پیستونی قطع و وصل نمی شود. نام دیگر کمپروسور اسکرو، هوایار است و این کمپروسور پرمصرفترین است.

  واحد مراقبت از سه بخش زیر تشکیل شده است:

1- فیلتر هوا(جنس دی اکسید سیلسیم یا (اکتیو آمونیوم) آلیاژ برنز متخلخل).

2- رگولاتور تنظیم فشار

3- روغن پاش (از قانون ونتوری تبعیت می کند)

    فیلتر هوا نیز خود از هجزای زیر تشکیل شده است:

1- مخزن آبگیر فیلتر هوا از جنس رزین شفاف و پوسته بالایی مخزن

2- اورینگ بالایی مخزن آبگیر جهت آب بندی

3- استوانه پلاستیکی سطح خارجی شیار مورب وسطح داخلی شیار عمودی

4- فیلتر دی اکسید سیلیسیم یا غیره

5- قطعه کائوچویی نگهدارنده فیلتر کروی و مخروطی

6- پیچ مرکزی جهت تنظیم (سنتر کردن) فیلتر و نگهداری قطعات متعلقه

7- شیر مخزن آبگیر بطور دستی و یا اتوماتیک

8- استوانه فلزی با شیارهای عمودی جهت حفاظت مخزن درونی

 

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا