امروز: جمعه 28 مرداد 1401
این تحقیق در 120 صفحه در قالب word تهیه و تنظیم شده استو حاوی مطالب علمی و خوبی است جهت مشاهده قسمتی از مطالب به قسمت توضیحات مراجعه فرمائید
دسته بندی امنیت
بازدید ها 1,309
فرمت فایل docx
حجم فایل 433 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 120
50,400 تومان
اصول امنیت برنامه های وب

اصول امنیت برنامه های وب
اینترنت و به دنبال آن وب ، دنیای نرم افزار را دستخوش تحولات فراوانی نموده است . ظهور نسل جدیدی از برنامه های كامپیوتری موسوم به "برنامه های وب " از جمله این تحولات عظیم است . پس از ارائه سرویس وب در سال 1991، وب سایت های متعددی ایجاد گردید .  اینگونه سایت ها به منظور ارائه اطلاعات به مخاطبان خود از صفحات وب ایستا استفاده می كردند . در چنین وب سایت هائی ، امكان تعامل كاربر با برنامه وجود نداشت .
با توجه به این كه رویكرد فوق با ماهیت و یا روح  نرم افزار چندان سازگار نمی باشد ، تلاش های گسترده ای در جهت ایجاد محتویات پویا انجام و متعاقب آن ، فن آوری های متعددی ایجاد گردید . به عنوان نمونه ، با پیاده سازی فن آوری CGI ( برگرفته از Common Gateway Interface  ) ، امكان استفاده از برنامه های خارجی به منظور تولید محتویات پویا فراهم گردید . بدین ترتیب ، كاربران قادر به درج اطلاعات و ارسال آنها برای یك برنامه خارجی و یا اسكریپت سمت سرویس دهنده شدند . برنامه موجود در سمت سرویس دهنده پس از دریافت اطلاعات و انجام پردازش های تعریف شده ، نتایج را تولید و آنها را برای كاربر ارسال می نمود .
رویكرد فوق ،‌ به عنوان نقطه عطفی در برنامه های وب تلقی می گردد چراكه برای اولین مرتبه امكان تولید محتویات پویا در وب سایت ها فراهم گردید . از آن زمان تاكنون فن آوری های متعددی به منظور تولید برنامه های وب ایجاد شده است .  PHP و ASP.NET نمونه هائی در این زمینه می باشند .  صرفنظر از این كه از كدام فن آوری به منظور ایجاد برنامه های وب استفاده می گردد ، ایمن سازی آنان از جمله اهداف مشترك تمامی پیاده كنندگان است .

 

امنیت برنامه های‌ وب و برداشت های اولیه
زمانی كه در رابطه با امنیت برنامه های وب سخن به میان می آید ، تهاجم علیه یك سایت ،‌ سرقت كارت های اعتباری ، بمباران وب سایت ها در جهت مستاصل كردن آنان به منظور ارائه خدمات و سرویس های تعریف شده ، ویروس ها ، تروجان ها ، كرم ها و ... در ذهن تداعی می گردد . صرفنظر از نوع برداشت ما در رابطه با موارد فوق  ،‌ می بایست بپذیریم كه  تهدیدات امنیتی متعددی متوجه برنامه های وب با توجه به ماهیت آنان می باشد . سازمان ها و یا موسساتی كه از اینگونه برنامه ها استفاده می نمایند و یا در صدد طراحی و پیاده سازی آنان می باشند ، می بایست به این نكته مهم توجه نمایند كه ایمن سازی یك برنامه وب ، محدود به بكارگیری یك فن آوری خاص نبوده و فرآیندی است مستمر كه عوامل انسانی و غیرانسانی متعددی می توانند بر روی آن تاثیرگذار باشند .  

فایل های مرتبط ( 24 عدد انتخاب شده )

بالا